Do utkání o bronz nastoupili čeští hokejbalisté zhruba čtrnáct hodin po semifinálovém zklamání v nájezdech. Tentokrát se na góly nečekalo tak dlouho. Již po dvou minutách se z prostoru mezi kruhy trefil Lukáš Soukup a nasměroval český tým k medaili. Řekové sice rychle vyrovnali, ale na druhé straně reagoval gólem Tomáš Kudela.

Podle stejného scénáře se hrálo i v prostřední třetině. V přesilové hře se trefil Tomáš Rejthar, na 4:2 pak po přihrávce Fejfara zvýšil Tomáš Wróbel.

Hokejbalisté Řecka snížili po osmi vteřinách třetí třetiny na rozdíl jediné branky. Pak navíc trenéři museli vystřídat brankáře, ale i s přispěním Jana Jirotky již Češi neinkasovali. Domácí hráči se ubránili i během půlminutového oslabení v závěru utkání.

Na domácím turnaji se Češi nedostali do vysněného finále, ale rozloučili se vítězstvím. „Kluci jsou zklamaní, ale medaili mají na krku. Postupně si uvědomí, že odehráli fantastický turnaj před výbornými diváky. Medaile je odměna za práci, kterou tady odvedli," uvedl trenér Drahomír Kadlec.

Šampionát v domácím prostředí byl pro české hokejbalisty velkým zážitkem. „Byl to pro nás historický šampionát. Myslím, že těžko bude někdy něco lepšího. Fantastičtí diváci, zázemí a výborný mančaft," poznamenal kapitán českého týmu Pavel Kubeš.

Česká republika - Řecko 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Soukup (Špaček, Štěpáník), 9. Kudela (Wróbel), 22. Rejthar (Bílý, Kubeš), 27. Wróbel (Fejfar, Kruček) – 4. P. Arkalis (Kakivelos), 24. Pitsikoulis (Kuzmarski, Vagenas), 31. Kuzmarski (Pitsikoulis, Hinios). Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 5227.
Sestava Česka: Šimara (32. Jirotka) – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel.

Finále hokejbalového Mistrovství světa žen mezi Českou republikou a USA v pardubické Tipsport Aréně.
Zlatý gól v prodloužení! České hokejbalistky vyhrály mistrovství světa