Od pátku do neděle se v plzeňském padesátimetrovém bazéně uskutečnilo letní MČR dorostu. Zúčastnilo se ho téměř tři sta plavců. Na startu nechybělo ani sedm borců z SCPA Pardubice.

V pátečním odpoledni byly na pořadu krátké sprinty. V kraule si nejlépe vedla v kategorii mladších dorostenek Šárka Stachová, která poprvé zdolala hranici třiceti sekund. Čas 29,72 však stačil jen na 15. místo. Zlepšil se i Jakub Truhlář až na 0:26,54, ale ani on do finále neproplaval. Co se nepovedlo jim se podařilo v závodě na 50 m prsa překvapivě Lucii Tauchenové. Ta si zlepšila své maximum na 38,28 sec. Lucie Kubečková si pak zaplavala osobní rekord na 50 m motýlek a skončila patnáctá. V podvečerním finále Tauchenová nezopakovala rozplavbový čas a skončila na desátém místě. V závěrečné štafetě obsadila pardubická děvčata jedenácté místo.

Sobotní dopolední pořad začali pardubičtí plavci na výbornou. Z trojice Štěrbová, Stachová a Kubečková postoupily první dvě plavkyně ve svých nejlepších osobních časech do finále. V jejich šlépějích se vydali dorostenci Jakub Truhlář a Václav Werner. Tauchenová se na prsařské stometrové trati sice nezlepšila, ale přesto do finále proklouzla. Lenka Štěrbová sice stihla postoupit do finále na 200 m znak, ale vzhledem k tomu, že odpoledne ji čekalo finále na 200 VZ, ale i nejrychlejší rozplavba na 400 VZ a dvoustovková štafeta, tak se z něho odhlásila. Naopak motýlkářky skončily hluboko v poli poražených. Poslední dopolední disciplínou bylo 400 VZ, kde si oba pardubičtí plavci – Šárka Stachová a Václav Werner – výrazně polepšili svá maxima.

Odpolední finálový pořad načaly kraul na 200 m. Ještě po sto metrech plavala Lenka Štěrbová na „bramborové“ pozici, ale skvělým finišem si doplavala pro bronzovou medaili a skvělý čas. Šárka Stachová si poprvé vyzkoušela jak chutná finále a doplavala nakonec devátá. Ani dorostenci nezůstali pozadu. Oba rovněž poprvé startovali ve finálové desítce. Truhlář těsně zaostal za dopoledním časem, Werner se ještě polepšil. Tauchenová si po druhé zaplavala finále, ale na lepší než desáté místo to nestačilo. Posledním odpoledním individuálním závodem byly nejrychlejší rozplavby na 400 VZ. Neúspěšně tam zaútočila Lenka Štěrbová na další medaili a skončila čtvrtá. Truhlář byl devátý. Pro šesté místo si pak děvčata doplavala v závěrečné štafetě na 4x200 VZ.

Poslední den se jako první ponořila do vody Lenka Štěrbová v závodě na 100 m znak. Sedmým časem postoupila do finále. Královskou disciplínou je 100 m volný způsob. Truhlář se polepšil na 57,63, ale to stačilo jen na 15.místo. Werner skončil ještě o tři příčky hůř. Stachová zúročila výbornou formu a osmým časem postoupila do finále. Stejně tak Štěrbová v závodě na 1500 VZ.

Poslední finálový půlden načala Štěrbová závodem na 100 m znak, kde skončila o příčku lépe než v dopoledních rozplavbách. V závodě na 100 VZ Stachová slibně rozjela první padesátku, ale v závěru už ji trochu scházely síly a jen těsně zaostala za svým dopoledním maximem. Na závěr šampionátu se uskutečnil vytrvalostní závod na 1500 VZ Štěrbová prokázala výbornou formu a strojovým tempem průměrných stovek za 1:12,1 zlepšila o půl minuty svůj nejlepší čas. Jeho hodnota byla 18:10,85 a vybojovala druhou bronzovou medaili.