Návrat v plné parádě… V sobotu a v neděli se pardubický padesátimetrový bazén po delší době opět oblékl do slavnostního hávu. A po rekonstrukci areálu všichni přítomní nasávali atmosféru vrcholných závodů. Uskutečnila se zde totiž obnovená premiéra Velké ceny města Pardubic. Na pořadu dne bylo plnění limitů na evropské a světové šampionáty. Tato skutečnost přilákalo 370 plavců z 55 oddílů České republiky, Slovenska a Polska.
V obrovsky silné konkurenci „nezabloudili" ani plavci z pardubických oddílů. Sestry Štěrbovy vybojovaly pro pořádající SCPA Pardubice tři cenné kovy.

První den
Z pardubických plavců se nejvíce dařilo Lence Štěrbové (SCPAP), která na 1500 m volný způsob obsadila druhé místo. O devět setin sekundy uteklo finále na 50 m prsa Davidu Jehličkovi (SCPAP). Ten si vše vynahradil na dvojnásobné trati, kde postoupil mezi nejlepší druhým nejlepším časem. To samé se dá říci i o Michaele Navrátilové (KVSP), která na 50 m prsa skončila jedenáctá. Od finále ji dělilo 0,38 s. Také ona se ale dostala mezi elitní osmičku na stovce. Ve své hlavní disciplíně na 200 m motýlek postoupila druhým časem do finále Michaela Štěrbová (SCPAP). Desátým místem se delší odmlce připomněl Martin Sedlák (SCPAP), když mu k finále chybělo 0,12 s. Stejného umístění dosáhl i Tadeáš Havránek (SCPAP) v závodě na 200 m polohový závod. A do třetice skončil desátý i Daniel Čaban (SCPAP) v závodě na 800 m VZ. V dlouhém maratónu na 1500 m VZ byla čtvrtá Pavla Avramová (SCPAP), která si vylepšila letošní maximum.
V odpoledním finálovém bloku zasáhli jako první z pardubických plavců do bojů prsaři na stovku. Jehlička skončil na šesté příčce a stejné místo obsadila i Navrátilová. Bok po boku se svoji sokyní sváděla M. Štěrbová tuhý boj na 200 m M. V cíli ji dělilo pouhých šest setin druhé příčky. Přesto je bronzové umístění vynikajícím výkonem.  Ve vložených štafetových závodech na 4 x 50 m VZ braly štafety SCPAP bronzy. Po skončení finále na 1500 m VZ figuroval Čaban na jedenácté příčce. Na 800 m VZ zůstala L. Štěrbová těsně pod stupni, Avramová byla devátá.

Druhý den
Neděl ní program začal z pardubické strany čtvrtým místem v rozplavbách M. Štěrbové (SCPAP) na 400 m PZ. Naopak o jedno místo unikl postup  Avramové. Silným pardubickým stylem jsou prsa. Na 200 m postoupili do finále David Jehlička (2.), Martin Cöger (SCPAP, 7.) a Navrátilová (5.). V královské disciplíně tedy 100 m VZ se nikomu z domácích plavců nepodařilo postoupit mezi nejlepších osm. Za zmínku ovšem stojí výkon Adély Vavřinové (SCPAP), která časem 1:02,52 splnila limit do juniorské reprezentace. V závěrečné disciplíně 400 m VZ si L. Štěrbová pohlídala postup do finále.
V odpoledním finále na 400 m PZ doplavala M. Štěrbová na výborném pátém místě.  Prsařům se nepodařilo vystoupat na bednu ani na 200 m prsa.  Jehlička doplaval čtvrtý a Cöger finálovou osmičku uzavíral. Navrátilová pak zopakovala šestým místem umístění na poloviční trati.  V posledním závodě na 400 m VZ si Lenka Štěrbová doplavala pro třetí místo.

Nejlepší výkon předvedla Chocová

Vydařený comeback. V padesátimetrovém bazénu se konala znovuobnovená Velká cena města v plavání. Vítězem hlavního závodu O cenu primátorky Pardubic na 100 m volný způsob se stali v čase 51,18 s. český reprezentant Martin Verner a Sabina Dostálová (56,79). Bronzová medailistka ze světového šampionátu, Simona Baumrtová, vyhrála 100 m znak. Velké ceně ale kralovala Petra Chocová.  Úřadující mistryně Evropy časem 30,71 překonala v rozplavbách na 50 m prsa český rekord a potvrdila A limit na MS v Barceloně. Ve světových tabulkách poskočila na třetí místo.