Po covidové přestávce to byl první velký turnaj. „Vyjeli jsme předtím na dva mezinárodní turnaje, ale tento byl rozhodně největší,“ potvrzuje pardubická badmintonistka, která je v domácí extralize hráčkou TJ Montas Hradec Králové.

Zavřená sportoviště a individuální příprava. To už je nyní minulostí. „Běhala jsem doma po Rosicích, nebylo to vůbec nic příjemného. Jak po fyzické, tak i psychické stránce. Je složité vypadnout z toho každodenního režimu,“ vrací se jednadvacetiletá hráčka o několik měsíců zpět.

Před pár dny v Praze už prožila medailový návrat do ostrých zápasů. Mezi dospělými získala Fuchsová svůj šestý titul na mistrovství České republiky. Všechny předchozí vybojovala v ženské čtyřhře, letos se poprvé dočkala ve smíšené čtyřhře.

Jejím spoluhráčem byl Jan Hubáček. „Honza je taky z našeho klubu, badminton hrajeme oba odmalička,“ říká Fuchsová. Ve finále zdolali pár Vojtěch Šelong a Denisa Šikalová 21:15 a 21:10.

„Jako nenasazený pár jsme nic nemuseli dokazovat. V prvním kole jsme se trochu protrápili, ale nakonec jsme došli až k titulu. Jsme spokojení,“ dodala Fuchsová.

Klíč k úspěchu? „Šli jsme do toho uvolněně a měli v důležitých okamžicích chladnější hlavu, to se týkalo podání i příjmu,“ uvedla.

Potom nastoupila ještě do finále dámské čtyřhry, kde na ni tentokrát zbyla stříbrná medaile. S obvyklou kolegyní Alžbětou Bášovou prohrály finále ve dvou setech (21:9 a 22:20). Jejich přemožitelkami byly Lucie Krpatová (zástupkyně TJ Sokol Polabiny Pardubice) a Kateřina Zuzáková.

Badmintonový kalendář nyní obsahuje i mezinárodní turnaje, z jednoho se Fuchsová právě vrátila z Polska. Sportovkyně z Pardubic už má zkušenosti ze zahraničních klání, v roce 2019 reprezentovala Českou republiku na Evropských hrách.

Vrcholem letošního roku pak má být v prosinci mistrovství světa. „Doufáme, že se tam kvalifikujeme, kvůli covidu se stále mění kvóty. Čekáme na vyjádření, v jakém měřítku se to vlastně letos bude konat,“ poznamenala Fuchsová k šampionátu, který bude hostit španělská Huelva.