Nejlépe se dařilo Lucii Maršánové, která nejdřív zvítězila na trati 3000 metrů. Cílovou pásku běhu proťala v kvalitním čase 9:35,56 min. Tím si suverénně si tak zajistila zlatou medaili. K tomuto úspěchu přidala druhou příčku na poloviční trati. Stříbro si vysloužila za čas 4:33,21 min.
„Jsem velmi ráda, že se mi podařilo získat cenný kov v obou mých disciplínách. V sobotu jsem získala svoji první zlatou seniorskou medaili a vylepšila svůj nejlepší letošní výkon. K tomu se mi podařilo přidat stříbro na patnáctistovku. Takže jsem maximálně spokojená. Byl to náročný víkend, ale odjíždím z Prahy opravdu šťastná,“ hodnotí svoji medailovou sklizeň Lucie Maršánová.

Jistotou pro Hvězdu Pardubice je již několik let koulařka Jana Kárníková. Letos svoji velkou sbírku medailí rozšířila o stříbrný kov, když obsadila druhé místo za výkon 14,90 metrů. „Letos byla medaile z halového šampionátu opravdu vybojovaná. Přípravu jsem, kvůli nemoci, zahájila až v lednu a tabulkově jsem na mistrovství odjížděla až na čtvrtém místě. Mám radost, že jsem dokázala vylepšit svůj nejlepší letošní výkon. Porazit soupeřky a rozšířit svou kolekci o další medaili,“ komentuje své představení Jana Kárníková.

Naopak velkým překvapením ala Hvězda je bronzová medaile z koulařského sektoru, kterou vybojoval Jan Touš. Jeho nejdelší pokus měřil 16,42 metru. „Za bronzovou medaili jsem velmi rád, vždyť je to pro mne první kov z dospělých šampionátů. Na druhou stranu s výkonem už tak spokojen nejsem. Věřil jsem, že padne sedmnáctimetrová hranice. To se mi posledním pokusem sice podařilo, ale trochu zapracovala nervozita. Bohužel jsem se neudržel v kruhu a byl z toho přešlap. Toto mé umístění na národním mistrovství je pro mě velkou výzvou i motivací, před venkovní sezonou.“ říká medailista z halového národního mistrovství, Jan Touš.

Mezi finalisty se probojoval i běžec Jiří Šacl, který na 3000 metrů dlouhé trati obsadil velmi solidní šesté místo. Do cíle doběhl v čase 8:36,66 min.

Na trati 800 metrů měla Hvězda Pardubice hned dvojí zastoupení, Miloslava Novotného a Adama Růžičku. Lépe se dařilo Novotnému, který časem 1:59,49 min obsadil dvanácté místo. Jeho oddílový kolega Adam Růžička doběhl v čase 1:59,95 min a to mu stačilo na šestnáctou příčku. (zz, yak)