Do Holic zavítala juniorská elita od 5 do 19 let, která vyrazila na perfektně připravenou trať ve čtyřech kubaturových třídách. Mistrovský titul ve třídě 50 ccm získal Jakub Terešák. Třídu 65 ccm ovládl Daniel Kička. Roman Hanousek se pak stal mistrem ve třídě 80 ccm. Nejsilnější třída 125 ccm hodnotila zvlášť jezdce na dvou a čtyřtaktních strojích. Prestižní čtyřtakty suverénně ovládl Jiří Bittner. Mistrem republiky na dvoutaktech se stal člen domácího automotoklubu Holičák Petr Michalec.

Michalec, jezdící za Mňuk Motokros Team Vysoké Mýto na stroji Yamaha, zakončil ziskem titulu juniorskou kariéru. V příští sezoně hodlá osedlat čtyřtaktní stroj. „Ještě nevíme, v jaké kubatuře bude Petr jezdit. Je to velmi nadějný jezdec a má budoucnost. Chtěl bych, aby se příští rok umístil do třetího místa na mistrovství republiky dospělých Pap Oil Cup a zkušenosti získal i v zahraničních závodech. Záleží však hlavně na finančních možnostech,“ uvedl Michalcův trenér a bývalý motokrosový jezdec Jaroslav Vojtěch.

V hledáčku domácích fanoušků byly i jízdy dalšího holického jezdce Michaela Špačka z Goldfren Teamu. Čerstvý juniorský mistr Evropy na dvoutaktech závodil ve třídě 125 ccm na čtyřtaktu. Skončil na sedmém místě.