„Je škoda, že se to termínově kryje. Jedeme finále v Polsku. První závod jsme prohráli o dost bodů, tak nezbývá než věřit, že se nám to povede otočit. Bude to těžké,“ říká Milík.

Zlatou přilbu vyhrál v roce 2017, loni skončil ve velkém finále čtvrtý. V závodě všech závodů letos bude chybět. „Mrzí mě, že nemůžu jet Zlatou přilbu, protože ta trofej je letos opravdu pěkná. Nedá se s tím nic dělat,“ poznamenal Milík s tím, že z Polska se vrátí v pondělí a zúčastní se v Praze Tomíčkova memoriálu.

V 72. ročníku Zlaté přilby města Pardubice na svítkovském plochodrážním stadionu zvítězil Australan Jason Doyle.
Zlatá přilba: Doyle útočí na další triumf

Milík v Březolupech vyhrál druhý závod mistrovství ČR a zajistil si celkové první místo. Je to jeho šestý individuální titul. „Tato sezona byla náročná. Chvílemi lepší, pak zase horší. Jsem rád, že jsem mistra udělal. O to víc mě mrzí, že v neděli nemůžu v Pardubicích jet,“ dodal.

Podle Milíka má velkou šanci na zisk další Zlaté přilby Jason Doyle. „Vím, že Jason jezdí na motoru, který využívá jen na Zlaté přilbě. Vyhrál třikrát na stejném motoru, jede mu tady dobře. Dráha mu tady v Pardubicích opravdu sedí, je rychlý. Klidně může mít velký počet trofejí, pokud bude pokračovat,“ domnívá se Milík.