Změny v hokejovém Dynamu pokračují. Obsazena bude opět pozice sportovního manažera, která byla po prosincovém odchodu Pavla Marka volná. Novou smlouvu na začátku týdne podepsal Jaromír Kverka.

„Zhruba před třemi nedělemi mě oslovilo vedení pardubického hokeje, zda bych měl o tuto funkci zájem, já se chvíli rozmýšlel a nakonec jsem kývl,“ řekl Kverka, nový šéf sportovního úseku v pardubickém klubu.

Je si vědom, že naskakuje do rozjetého vlaku. Pardubice končily sezonu v baráži, pak se hned na začátku května otevřelo přestupové okno.

„Musíme jednat rychle. Podepsali jsme novou smlouvu s Ladislavem Lubinou na funkci trenéra, teď si musíme na dva na tři dny sednout a zavřít se do kanceláře. Nastavíme politiku, kterou budeme v hráčských přestupech chtít dělat,“ naznačil nejbližší plány.

Některé příchody už Pardubice dříve oznámily, ale hráčský kádr není zdaleka kompletní. Na dalším doplnění se nyní pracuje. „Vím, že mnoho volných hráčů již není, ale kádr budeme chtít doplnit tak, aby trenér byl spokojený a vše fungovalo,“ prohlásil Kverka.

DO CIZÍHO PROSTŘEDÍ
Nejen s extraligovou scénou má Kverka dostatek zkušeností. Naposledy působil jako manažer A týmu Energie a hlavní skaut v Karlových Varech. V západočeském klubu strávil prakticky dvacet sezon. Nejprve jako hráč, když v roce 1998 přišel z pražské Sparty. Potom vystřídal funkce sportovního manažera, trenéra mládeže či hlavního skauta.

Nyní zvolil změnu, přesouvá se do Pardubic. „Dlouho jsem byl na jednom místě a nyní přicházím do cizího prostředí. Těším se velmi, Pardubice jsou hokejové město a sem prostě patří dobrý hokej,“ prohlásil.

Zde bude spolupracovat s trenérem Ladislavem Lubinou, s nímž se dříve potkávali v extralize jako protihráči. „Nejdůležitější věc je, abychom si hokejově rozuměli. Máme za sebou pár kontaktů, názor na hokej máme podobný. Musíme mančaft postavit tak, aby vyhovoval hlavnímu trenérovi,“ poznamenal Kverka.

Výběr hokejistů pro extraligový tým je teď to hlavní, na co se zaměří. „Vše musím probrat s Láďou, on zná současné hráče úplně nejlépe.Já je také sledoval, ale Láďa s nimi pracoval. A dále musím znát čísla, za kolik můžeme kádr stavět. K něčemu se postupně dobíráme, okamžitě na tom pracujeme, abychom během dvou tří týdnů měli mužstvo po kupě,“ dodal.

Nový sportovní manažer zároveň představil své vize pro příští sezonu. „Nesmí se opakovat to, co se dělo v minulém ročníku. Je třeba stabilizovat kádr. První sezona bude stabilizační, budeme chtít zapojit mladé hráče a najít jim případně angažmá v první lize. A k cílům? Já bych chtěl hrát play off. Vím, že to nebude jednoduché, ale já věřím, že složíme takový kádr, který na to bude mít,“ naznačil Kverka.