Pardubičtí basketbalisté dostali Nymburk do úzkých. Mistru se v letošní sezoně Mattoni NBL ještě nestalo, aby doháněl  takto propastnou ztrátu jako v utkání s Beksou. Manko však dohnal ještě do přestávky a po pauze už koncertoval. Východočeši nakonec prohráli 73:99.

Pohádkový úvod? To je ještě slabé slovo. Pardubičtí borci vedli již v úvodní čtvrtině dvojciferným rozdílem. Největší ztrátu Nymburk nabral ve dvanácté minutě, kdy prohrával 22:36. Největší zásluhu na tom měl trojkový čarostřelec Samuel Faifr. Ze čtyř pokusů ani jednou neminul.

„Klíč k celému tomu úspěchu v prvních patnácti minutách byl v tom, že jsme o hře nijak moc nepřemýšleli. Prostě jsme do toho šli, a když byla volná střela, vzali jsme ji. Doskakovali jsme, bránili jsme a hlavně jsme hráli rychlé protiútoky,"  podotýká Faifr.

Nymburk ošlehaný evropskými poháry i těžkými střety ve VTB lize utáhl obranné matice a  úsek mezi 16. a 20. minutou vyhrál 20:4.
„První čtvrtina byla ze strany soupeře dost špatná v obraně. Potom se to změnilo. Hosté začali bránit o hodně líp, agresivněji na přihrávku, a my jsme z toho hned měli problémy. Po ziscích míče běhali do rychlých protiútoků a naše vedení už šlo dolů. Najednou jsme viděli, že to, co stačilo k vytvoření dobré pozice v prvních patnácti minutách, vůbec nefungovalo," pokrčil rameny pardubický mladík.

Stejný počet jako za dvanáct minut pak jeho tým zaznamenal ve zbytku zápasu. prohra o 26 bodů je až krutá.
„Ve druhém poločase jsme zase zpomalili, měli jsme málo protiútoků. Naopak oni začali proměňovat z dálky, taky dávali lehké body zpod koše a už to bylo špatný," přiznává Samuel Faifr.