Basketbalisté BK JIP Pardubice prohráli ve 12. kole základní části Kooperativa NBL s týmem ČEZ Basketball Nymburk 70:90. Utkání se hrálo v rámci projektu Hrajeme spolu za Pardubice V, který navštívilo 4253 diváků a na charitativní účely, ve prospěch farmy Apolenka, organizátoři věnovali částku 33 333 Kč.

Domácí v první čtvrtině pořádně prohnali, ovšem vedli pouze o dva body. Ve druhém kvartálu je postihlo střelecké sucho a v této části ztratili zápas. Soupeř desetibodovou šňůrou z 29:29 na 39:29 získal náskok, který už nepustil. Ve třetí čtvrtině se Beksa snažila vrátit do zápasu, ovšem když už ji svitla naděje, mistr ji rychle zničil. Ve čtvrté část hrozil domácím debakl, ale v závěru stlačili ztrátu "jen" na dvacet bodů.

BK JIP Pardubice – ČEZ Basketball Nymburk 70:90 (25:23, 36:49, 52:74).
Nejvíce bodů: Beksa - Jackson 23, Benjamin 12, Williams 10, McGaughey 10.
Nymburk - Bohačík 16, Wright 14, Benda 10.

Levell Sanders, trenér Pardubic:
"Hodnocení je negativní. Naším největším problémem bylo to, že jsme nehráli tak, jak jsme se domluvili. Nechávali jsme nymburskému týmu hodně zakončení z protiútoků, také měli hodně útočných doskoků. Řekl bych, že na vině byla nedostatečná aktivita. Samozřejmě, měli jsme pauzu více než dva týdny, ale nechceme se na tohle vymlouvat. Tohle nebyl důvod naší porážky, tím byly jednoduché koše soupeře."

Kamil Švrdlík, hráč Pardubic:
"Začátek nebyl špatný, ale našimi chybami a jednoduchými koši Nymburka jsme se dostali do ztráty kolem 10 bodů. Místo toho, abychom se to snažili postupně stáhnout, jsme začali pálit zběsilé střely na začátku útoků, které jsme nedávali, Nymburk ještě výrazněji odskočil a bylo v podstatě hotovo, pak už bylo těžké hrát."

Oren Amiel, trenér Nymburku:
"Myslím si, že energie a snaha byla na naší straně vidět. Trochu jsem se toho bál: věděli jsme, že nás v Pardubicích čeká těžký zápas, navíc většina našeho týmu nedávno hrála reprezentační utkání. Nicméně jsem spokojen s výsledkem zápasu. Klíčové bylo, že ve druhé čtvrtině jsme zagresivnili obranu. Po vyrovnané první čtvrtině jsme zvykali na tempo zápasu, zlepšili jsme obranu a to rozhodlo."

Jaromír Bohačík, trenér Nymburku:
"Byl to pozitivní zápas. Ve třetí čtvrtině jsme si udělali relativně slušný náskok. Trenér nás o přestávce upozorňoval, že Pardubice na nás trošku vlítnou, ale my jsme na začátku třetí čtvrtiny výborně přečetli pár situací a udělali jsme si rozhodující náskok. Celkově myslím, že jsme hráli konzistentně po celý zápas, neměli jsme takové výkyvy jako Pardubice, což v dnešním basketbale rozhoduje."