Velmi vyrovnaný závod, plný dramatických soubojů, mnoha předjížděními manévry a boje doslova a do písmene do posledních metrů jednotlivých jízd viděli v pátek večer v Pardubicích diváci druhého ze tří finálových závodů mistrovství České republiky jednotlivců.

Prvním překvapením závodu byl výkon největšího favorita a vítěze úvodního závodu Lukáše Drymla. Přes veškerou snahu ztratil v závodě pět bodů a obsadil až šesté místo. Pro Lukáše je to druhý nepovedený pardubický závod v řadě, ale zatím co ten první nic neznamenal, protože jeho tým v extralize nasbíral nejvíce bodů, páteční výsledek by ho mohl velice mrzet v konečném součtu šampionátu. Jeho zaváhání totiž využil Josef Franc, ten v závodě sice skončil na třetím místě když získal o pouhé dva body více než jeho největší pardubický konkurent a do závěrečného závodu v sobotu ve Svitavách nastoupí právě s tímto dvoubodovým náskokem.

Domácí prostředí zcela využil druhý z bratrů Drymlových Aleš, v závodě podlehl oběma největším favoritům, svému bratrovi a pražskému jezdci. Tomu doslova a do písmena na posledních metrech rozjížďky, ale všechny ostatní soupeře na rozdíl od obou jeho přemožitelů porazil a v závodě zvítězil. Druhou příčku nakonec obsadil Matěj Kůs, ten získal stejně bodů jako Franc, ale porazil jej v dodatkové jízdě o pořadí na stupních vítězů. Výrazné zlepšní prokázal opět i Tomáš Suchánek, který dvě jízdy vyhrál a v průběžné klasifikaci se posunul o tři místa nahoru na deváté místo.

Výsledky: 1. Aleš Dryml ( Pardubice) 13, 2. Matěj Kůs, 3. Josef Franc (oba Praha) 12, 4. Martin Vaculík (Slaný) 11, 5. Martin Málek (Březolupy), 6. Lukáš Dryml (Pardubice) oba 10, 7. Jan Holub, (Plzeň) 9, 8. Jan Jaroš, 9. Filip Šitera (oba Mšeno) oba 8, 10. Tomáš Suchánek (Pardubice) 7, 11. Martin Gavenda 6 ,12. Pavel Pučko 5, 13. Adrian Rymel (všichni Praha), 4, 14. Roman Čejka 2, 15. Jaroslav Petrák (Pardubice), 16. Dariusz Lowicki, 17. Vladimír Višváder (oba Liberec) všichni 1.

Průběžně před závěrečným sobotním závodem ve Svitavách: 1. Franc 26, 2. Lukáš Dryml 24, 3. Vaculík 23, 4. Aleš Dryml 22, 5. Kůs, 6. Málek oba 21, 7. Jaroš 18, 8. Šitera 17, 9. Suchánek, 10. Rymel oba 11

Mistrem České republiky na ploché dráze jednotlivců se stal pardubický Lukáš Dryml

Zdejší plochodrážní stadion poprvé v historii přivítal naše nejlepší plošináře v boji o mistrovský titul. Závěrečný závod třídílné finálové série začal nejlépe pro vedoucího jezdce seriálu Josefa France, protože jeho největší soupeř Lukáš Dryml ztratil hned ve své úvodní jízdě ztratil bod s Adrianem Rymlem a naopak Franc stoprocentně úspěšný a tři jízdy před koncem šampionátu vedl o tři body. Jenže v následujících třech jízdách vždy přijel druhý když jej postupně porazili Jaroš, Kůs a nakonec Lukáš Drymlkterý naopak bodoval naplno ve všech zbývajících jízdách. Po skončení závodu tak měl Dryml, který se ziskem čtrnácti bodů závěrečný závod ve Svitavách před Kůsem a Rymlem vyhrál, v celkové klasifikaci shodný počet bodů jako Franc a o letošním mistru republiky tak musela rozhodnout dodatková jízda. V ní Lukáš Dryml svého soupeře porazil, obhájil loňský titul a spolu s tím v roce 2005 tak vybojoval třetí ve své kariéře. Josef Franc byl po mnoha letech nejblíže titulu ale nakonec je počtvrté ve své kariéře opět jenom korunním princem našeho šampionátu. Třetí příčku vybojoval nakonec Matěj Kůs na úkor Aleše Drymla, kterého v jedné jízd zastavil defekt motocyklu. Tomáš Suchánek obsadil v sobotním závodě deváté místo, celkově pak desáté.

Závěrečný závod neabsolvoval z osobních důvodů omluvený Martin Vaculík. Slánský jezdec tak přišel nejenom o průběžné třetí místo, ale nakonec i o místo v elitní osmičce, která má zajištěnou účast ve finále i v roce 2010.

Lukáš Dryml: " Bylo to strašně těžké. Doslova jsem zazdil závod na své domácí dráze v Pardubicích a nejlépe nezačal ani tady. Je těžké věřit v titul když to není už úplně ve vaší moci, ale letošní šampionát byl tak vyrovnaný, že nakonec jsme si to rozdali jak se říká na férovku. Myslím, že všechny tři finálové závody byly skělé a jsem přesvědčen, že tenhle titul mně stál nejvíc úsilí."

Zklamaný Josef Franc na stupních vítězů gratuloval svému soupeři slovy: „Vyhrál ten nejlepší.“

Aleš Dryml: „Jsem strašně zklamaný, vím, že jsem měl na víc, domácí závod mi na rozdíl od bráchy vyšel, ale ten dnešní technický problém mně prakticky vyřadil ze hry o stupně vítězů. Ani nebudu říkat co se nám stalo, byla to taková věc, že by mi možná nikdo nevěřil, řekl po závodě jezdec kterému v posledním kole jízdy došlo palivo.“

Výsledky: 1. Lukáš Dryml ( Pardubice) 14, 2. Matěj Kůs, 3. Adrian Rymel, 4. Josef Franc (všichni Markéta Praha) po 12, 5. Aleš Dryml (Pardubice), 6. Martin Málek (Březolupy), 7. Jan Jaroš všichni 10, 8. Filip Šitera (oba Mšeno) 9, 9. Tomáš Suchánek (Pardubice) 6, 10. Martin Gavenda,11. Pavel Pučko (oba Markéta) po 5, 12. Vladimír Višváder (Liberec), 13. Jan Holub (Plzeň), 14. Jaroslav Petrák (Pardubice) všichni 4, 15. Dariusz Lowicki 3, 16. Roman Čejka 0.

Konečné pořadí: 1. Lukáš Dryml 38, 2. Franc 38, 3. Kůs 33, 4. Aleš Dryml 32, 5.Málek 31, 6. Jaroš 28, 7. Šitera 26, 8. Rymel 23, 9. Vaculík (Slaný) 23, 10. Suchánek 17 …