Není divu, že turnaj hraný v Trutnově a okolí přilákal nebývalé množství cizinců, kteří zasáhli do bojů o titul.

Waynes Pardubice po loňském druhém místě, které pro ně bylo zklamáním, pomýšleli na nejvyšší příčku.

„Vítězství neznamenalo jen medaile a titul, ale je to především vstupenka do pohárové Evropy. Šlo o příležitost kvalifikovat se na turnaj, který je kvalitou mnohem výše než domácí soutěže. Takže cílem bylo na Super Cup 2022 postoupit buď z letošního mistrovství, nebo z příštího,“ zdůraznil předseda klubu Tomáš Rambousek.

Základní skupinou prošli Waynes jako „nůž máslem“. Všechny tři soupeře – Trutnov HSM, Navíc a Wolfs Domažlice – porazili rozdílem třídy s celkovým skóre 58:8. Jako klíčový se zdál být duel týmem Navíc složeným z extraligových hráčů a hráček Tempa Praha. Ale i ten skončil předčasně pro velký bodový rozdíl.

„Turnaj jsme začali v pohodě. Dobře fungovaly obrana i útok, skvělá byla atmosféra v týmu. V základní skupině se nám podařilo dát deset homerunů,“ pochvaloval si šéf Waynes, na něž čekala semifinálová část.

SKVĚLÝ ODPAL A JEŠTĚ LEPŠÍ ZÁKROK V POLI

Nejtěžší utkání čekalo pardubické hráče na konci prvního dne. Do zápasu s obhájci titulu Sparks Mladé Buky vstoupili lépe, hned se ujali se vedení 6:0 a zdálo se, že směřují k dalšímu jasnému vítěství. Zlom nastal po chybě v obraně, kterou Sparks dokonale využili a snížili na 6:5. Waynes se po několika změnách v sestavě vrátili do zápasu a soupeřům odskočili na 11:7. Drtivý nápor Mladých Buků v dohrávce za stavu 11:10 zastavila Linda Rambousková. Natáhla se přes plot a „ukradla“ vítězný homerun od Tomáše Meda.

„Byli jsme na tento průběh připraveni. Měli jsme naplánované střídání nadhazovače i změny v obraně. Byl to top zápas, skončil skvělým odpalem a ještě lepším zákrokem v poli,“ řekl Rambousek.

I další tři utkání Pardubice vyhráli (Svoboda nad Úpou 16:7, SME 13:3, Grizzlies 21:8) a mohli se těšit z postupu do finále. Druhým finalistou se trochu překvapivě stali Navíc. „Naše předpoklady ze základní skupiny, že právě tenhle tým bude hrát dobře, se naplnily. My jsme ale byli rádi, že ve finále jsou právě oni,“ netajil se Tomáš Rambousek.

Do finálového souboje nastoupili Waynes soustředěně, po dvou směnách na tabuli svítilo skóre 16:1 a bylo prakticky rozhodnuto. Pardubičtí drama nepřipustili a po drtivém výsledku 22:7 se mohli radovat z třetího ligového titulu.

„Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát a na pohár postoupit z letošního mistrovství. Na Super Cupu si zahrajeme v letech 2021 a 2022 a to je báječné. Chtěl bych moc poděkovat všem hráčům a realizačnímu týmu, byl to parádní turnaj,“ dodal předseda Waynes Pardubice.

Kolektivní úspěch podtrhla ještě individuální ocenění, když Martin Kovařík byl vyhlášen nejlepším pálkařem a Linda Rambousková se stala nejlepší pálkařkou na turnaji.

MČR ve slowpitchi 2020 – konečné pořadí: 1. Waynes Pardubice, 2. Navíc, 3. Sparks Mladé Buky, 4. SB Svoboda nad Úpou, 5. Grizzlies Pardubice, 6. See My Eyes, 7. Wolfs Domažlice, 8. DNAce, 9. (j)ELITA Trutnov, 10. Trutnov HSM, 11. PV Punkers, 12. SK Pegas Sedlčany.

(rh, tr)