Házenkářky SHK Dubina–Polabiny vytěžily ze tří pokusů dvě výhry. Stalo se tak zásluhou žen a starších dorostenek. Přes prohru nemusejí smutnit ani mladší dorostenky, které po nejlepším výkonu sezony pořádně ztrpčily život vedoucímu celku.

Druhá liga žen: SHK D-P Pardubice – Sokol Chrudim 31:26 (11:11). Sestava a branky Pardubic: Tvrdková a Hepnarová – Uhlířová 3, Sekerková 2, Pavlíková 3, Fenyková 2, Bělková 3, Pechmanová 6, Peřinová 5, Lebedová, M. Stejskalová 5, Pelikánová 1, Rudimská 1.

„Zvoník od Matky boží by měl v první půli radost. V hale univerzity se totiž ozývalo zvonění jak ve známé pařížské katedrále. Domácí hráčky totiž z vyložených šancí trefily minimálně osmkrát tyč. Naopak soupeřky více mířily do černého, a tak v polovině poločasu vedly o tři branky. Rremíza v poločase byla spravedlivá. Ve druhém se zlepšila koncovka našich hráček a hned to bylo na skóre znát. Pomalu, ale jistě se náskok zvětšoval a tudíž se závěr dohrával v poklidu. Předvedená hra byla přesným obrazem trénovanosti a hlavně atmosféry v družstvu,“ tlumočil slova trenérů Rudolf Šimon.
Druhá liga starších dorostenek: SHK D-P Pardubice - ZVVZ Milevsko 40:20 (20:6). Sestava a branky: Cvingráfová – Hloušková 2, P. Uhlířová, M. Stejskalová 8, Pelikánová 6, Metelková 6, Potůčková 6, Havránková 4, J. Stejskalová 5, Kučerová 3.

„Družstvo z Milevska je tvořeno mladšími dorostenkami a staršími žačkami a proto hraje mimo soutěž. Takže jak všichni předpokládali nebyl tento zápas pro naše hráčky těžkou prací. Zatížili jsme holky jen drobnými úkoly a jinak jim nechali volnou ruku v celém zápase. Dívky si měly vyzkoušet pár kombinací a prosazovat se jedna proti jedné. Takže jsme byli svědky pár dobrých akcí, ale také se něco nepovedlo. Jenže ono je dost těžké se motivovat a vyhecovat v zápase když v šestnácté minutě vedete 10:2,“ hájil své svěřenkyně trénér Šimon.

První liga mladších dorostenek: SHK D-P Pardubice - DHC Slávia Praha 19:22 (9:9). Sestava a branky: Hrašová – Šumpichová, Talacková 4, Smolná 1, Ragulová 2, Stránská 7, Vomočilová, Nováková, Teplanová 3, Pánková 2, Pechová, Březovjáková.

„Do favorita se holky pustily bez bázně a hany. Když v polovině prvního poločasu vedly o čtyři branky vypadalo to nadějně. Nezvykle tvrdá, ale férová obrana nedovolovala slávistkám skoro nic. Druhý poločas byl ještě lepší než první. Každý útok se bylo na co dívat, oba týmy se střídaly ve vedení. Když čtyři minuty před koncem musela opustit naše řady po třech vyloučeních Smolná byl na světelné tabuli stále nerozhodný stav. V oslabení jsme jednou inkasovali a měli dvě šance na vyrovnání. Gól jsme však nedali, hráčky musely zariskovat a to byla voda na mlýn soupeřek,“ analyzoval trenér Rudolf Šimon.