Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mohlo se zdát, že Nymburk hraje proti dorostencům

Pardubice - Dušan Bohunický zaznamenal nejvyšší prohru v roli hlavního trenéra na pardubické lavičce. Chvílemi své hráče nepoznával a po utkání byl na své hráče patřičně naštvaný:

27.1.2014 5
SDÍLEJ:

Dušan BohunickýFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Výbuch bude v pět. Přesně takto se jmenuje jeden film pro mládež. Pardubičtí basketbalisté se v pátek představili v dohrávce na půdě českého suveréna, kde sehráli smutný příběh s podobným názvem: Výbuch byl o půl osmé… A pardubický trenér DUŠAN BOHUNICKÝ byl na své svěřence pořádně rozezlen.

Ještě než se zaměříme na konkrétní situace v utkání, poprosím vás o stručné zhodnocení zápasu. Jaký tedy byl?
Po domácím vítězství nad Prostějovem zavládla v našem táboře euforie. Jenže v Nymburce jsme dostali hodně tvrdou ránu. Především, co se týče našeho nasazení. Jak se můžeme bavit o naší zlepšené obraně, když hned na začátku zápasu dovolíme soupeři jednoduché útočné doskoky, čímž ho dostaneme do laufu. Nevytvořili jsme vůbec žádný tlak na hráče na míči, nevytvořili jsme tlak na první přihrávku, nevytvořili jsme tlak v obranných kombinacích. Do zápasu jsme nepřenesli nic ze hry proti Prostějovu. A ještě jedna věc mi extrémně vadila.

Povídejte, o co šlo…
O naše útočné nasazení. Jediní hráči, kteří dokázali být aktivní směrem ke koši domácích byli Nelson, Čarnecký a Sanders. Ostatní byli na palubovce jenom proto, aby někomu podávali balon. Nehráli jsme vůbec žádný drive naopak soupeř se prezentoval agresivní obranou. A my jsme tomu tlaku podlehli.

Přes vaše kritická slova směřující už k úvodu utkání, první čtvrtina nebyla z pardubického pohledu tak marná. Vždyť ještě minutu a půl před jejím koncem jste vedli 17:16. Co vy na to?
Ano, to je sice pravda, ovšem bylo to jen z toho důvodu, že jsme drželi s domácími krok díky agresivitě v našem útoku. Nicméně obranný výkon nebyl ideální. To dokazují útočné doskoky. V první půli jsme je nechali dát minimálně patnáct bodů z těchto situací.

Na přelomu první a druhé periody řádil svými trojkami Page, který vás rychle poslal do sedmibodového skluzu. Proč měl na palubovce tolik volnosti?

V tomto úseku jsme se dostali i do zónové situace a místo toho abychom četli hru zmíněného hráče a pokryli jsme ho, soustředili jsme se jen na volného Massambu v opačném rohu. Měli jsme sice na hřišti mladé hráče, ale pro mě jsou součástí týmu, takže je neomlouvám. Nepoučili jsme se tak z domácího zápasu, kdy nám dal Page také hodně otevřených trojek.

Pozdější vývoj střetnutí ukázal, že po třetí osobní chybě Sanderse prakticky skončil zápas. Už zkraje druhé čtvrtiny jste ho musel stáhnout ze hry a ta se bez jeho účasti zbortila jako domeček z karet…
Ellovi fauly vyplynuly z jeho aktivity. Některé situace četl tak, že mohl získat míč, a tak do nich šel. Dvě byly posouzeny jako nedovolený zákrok, při třetí se jednalo jednoznačně o nesportovní chybu. Náš pivot šel zbytečně pozdě do útočné akce, Ell přidržel balon, došlo k tečované situaci a v tom momentě musel zastavit unikajícího hráče.  Ne, že musel, ale zastavil ho. Musel jsem ho vystřídat a na hřiště vpustit Michala Čarneckého. Samozřejmě, byla to citelná ztráta, ale spíše jsem viděl menší aktivitu našich hráčů na pozici křídel.

Další alternativa za neúčast Sanderse se jmenuje benjamínek Půlpán. Na půdě účastníka Eurocupu se zapotil. Nebylo jeho nasazení příliš riskantní?
Naše rotace momentálně není tak velká, tak jsem musel nasadit do hry mladé hráče, včetně Viktora Půlpána. Když nic jiného, tak v tomto utkání získali pořádné ostruhy.

V závěru prvního poločasu jste si zahrál na učitele v mateřské škole. Na palubovce se objevila pětice Půlpán, Faifr, Peterka, Šoukal, Šoula. K vaší smůle soupeř navýšil náskok ze dvanácti bodů na sedmnáct. Můžete svůj krok vysvětlit?
Když jdete do zápasu s určitými zásadami a naši klíčoví hráči je neplní, tak mojí snahou nebude je v tom podporovat. Mám na mysli momenty, kdy jsme nechali protivníka pod naším košem doskakovat.

Nymburk mívá špatné třetí čtvrtiny. Nicméně váš tým mu situaci hodně ulehčil, viďte?

Pochopitelně jsme chtěli nepříznivý vývoj skóre minimálně zastavit. Jak se budou mít věci, ale naznačil hned první útok. Přestože jsme se dostali do k volné střele, nezakončili jsme přesně. A nic se nezměnilo na naší obranné polovině. Znovu jsme nechávali Nymburku otevřené pozice a špatnými rotacemi jsme dovolili soupeři rozehrát útočný doskok. Stále jsme dělali ty stejné základní chyby.

Naznačujete, že vaši svěřenci se nepoučili z prvního poločasu. Znamená to, že vás neposlouchali, když jste je „tepal"?
To se asi budete muset zeptat jich, jestli rozumějí mým pokynům. Osobně mám za to, že mluvím srozumitelně. Myslím si, že je to na samotných hráčích. Dobře ale ví, že pokud si to neuvědomí, v tomto momentě budou střídáni. Když hráč nedodrží zásadu, na kterou se další čtyři spoluhráči spoléhají, tak ani nemůže čekat nic jiného.

S narůstajícím skóre se u vašich hráčů dostavila frustrace. Na druhou stranu dostali se do ní sami. Ve třetí části nedokázali dát koš z ničeho…
Musíme být objektivní a vidět fakt, že Nymburk začal hrát hodně agresivně. Vycítil svojí sílu a tu pak demonstroval. V obraně ještě více utáhl šrouby a my jsme úplně přestali být aktivní v útoku. Byla to velká chyba, protože v těchto momentech jsme měli produkovat hru jeden na jednoho. Být rychlejší a agresivnější. Jedině tak jsme mohli jeho tlak otupit.

Za tu dobu co trénujete pardubické družstvo se nestalo, aby vaši hráči zápas zabalili. Neměl jste pocit, že se tak v tomto utkání chvílemi dělo?
Nebylo to o zabalení ale již vámi zmíněné frustraci. V některých pasážích zápasu se nám nedařilo na obranné ani útočné polovině. Byli jsme u každého míče pozdě, a tak to mohlo z tribuny vypadat, že Nymburk hraje proti dorostencům. Navíc o svých hráčích bych nedokázal nikdy říct, že by zbytek zápasu vypustili. Pokud by tak učinili, okamžitě bych ztratil motivaci u tohoto týmu pokračovat.

Můžete popsat pocity, když je váš tým masakrovaný a vy s tím nemůžete nic udělat?

Je pravda, že ve druhém poločase jsem měl brzy vyčerpané všechny time outy. Nicméně stále existuje možnost udílet pokyny ze střídačky. Poučné je také sledovat jednotlivé hráče, jak se v daném utkání vyvíjejí. Jestli se mezi nimi najde nějaký lídr, kterému se podaří stmelit kolektiv a vzít zodpovědnost na sebe.

Traduje se, že každá prohra může mít nějaký přínos. Na lavičce Pardubic jste zaznamenal rekordní výprask. Jaké ponaučení si vezmete ze zápasu?
Podobných utkáních se vyvarovat. Hráči se v první řadě musejí snažit dodržovat základy, na které jsou všichni připravení. Jakmile někdo z mozaiky vypadne, je celý systém narušený a dobrý tým to dokáže  potrestat. Proti Nymburku nám z ní vypadlo více částic. Tím pádem jsme nemohli být konstantní. V první řadě v obranném výkonu. Z toho se musíme poučit a jít do každého zápasu stejně. Nejen doma na Dukle…

Trochu ironie na zájem. Nymburku jste v náročném programu, kdy kromě Mattoni NBL startuje ještě v Eurocupu a ve VTB lize dopřáli trochu odpočinkový zápas…
Pro mě je to velmi smutné zjištění (hořký úsměv). Věděl jsem, že hráči Nymburku budou po smolné prohře s Chimki Moskva frustrovaní, že nepůjdou do utkání s námi tak agresivně. V úvodu střetnutí se to i potvrdilo, ovšem my jsme toho nedokázali využít. Pro Nymburk je výhoda, že se tak nenadřel, pro nás se jednalo o velmi smutný zápas…

Fanoušci na tribuně trpěli jako psi…
Dneska by to šlo… Podobnou větu si vyřkli příznivci pardubického basketbalu a vydali se do Nymburka. Jejich miláčci dohrávali zápas úvodní čtvrtiny základní části. Optimismus do žil jim nalila forma Beksy, fakt, že s mistrem na konci roku sehráli poměrně vyrovnanou partii a také to, že bude otřesený po nešťastné prohře v prodloužení ze středečního Eurocupu.
V úvodní čtvrtině byli diváci svědky vyrovnané hry. Než přišel na hřiště pardubický kat Page. Během minuty a půl dal tři trojky a posunul svůj tým do většího vedení. Další ránou pro hostující tým se staly tři fauly Sanderse po necelých třech minutách druhého kvartálu. No a posledním hřebíčkem do pardubické rakve byla třetí osobní chyba Nelsona dvě minuty před koncem poločasu. Při zranění Muirheada a Bohačíka a při problémech s fauly museli do hry mladíci. V závěru druhé čtvrtiny se Nymburk vzdálil hostům na sedmnáct bodů.
Místo stíhací jízdy Pardubice zažily jednu z nejhorších čtvrtin v celém letošním ročníku. Prohrály ji 6:26 a v závěrečném dějství usilovaly jen o to, aby je vlastní fanoušci nevypískali. Ti se navíc modlili, aby jejich tým dosáhl alespoň padesáti bodů. To se povedlo a oni „půlkilo" ocenili mohutným potleskem. Nakonec se skóre zastavilo na stavu 93:55.
A postřeh na závěr. Při pohledu pardubického kouče do kolonky útočných doskoků (Nymburk 19) se mu jen protočily panenky…

Autor: Zdeněk Zamastil

27.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Certifikát na podvodnou sbírku - ani strojově přeložený český text moc význam nedává.

Pardubice berou podvodníci útokem

Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení