Bez české účasti, ale s pořádně dramatickou zápletkou. Tenisový turnaj Moneta Pardubice Open 2019 vyvrcholil téměř tříhodinovou bitvou, po níž se ve finále dvouhry radoval Manuel Guinard z Francie.

Na mužském klání kategorie ITF Futures se českým zástupcům povedlo vyhrát alespoň čtyřhru, když Vít Kopřiva a Jaroslav Pospíšil zdolali Dougaze s Guinardem.

Právě třiadvacetiletý Francouz Guinard mohl převzít cenu pro vítěze až po včerejší zápletce ve finále dvouhry. V Pardubicích, kde před rokem vypadl již v prvním kole, startoval jako druhý nejvýše nasazený tenista turnaje a vybojoval svůj čtvrtý triumf na okruhu ITF.

„Byl jsem na začátku možná trochu nervózní, Lukáš hrál opravdu dobře. Gratuluji mu, protože byl velmi blízko a odehrál v Pardubicích skvělý turnaj,“ ocenil Guinard slovenského tenistu Lukáše Kleina. Ten na kurtech LTC vyřadil Adama Pavláska i nasazenou jedničku Václava Šafránka a došel až do posledního utkání turnaje.

„Otočil jsem tady těžké zápasy, ale tentokrát to nevyšlo,“ prohlásil Klein. Ve finále sice smazal náskok Francouze ve druhém setu a bojoval dál ve třetím dějství, ale v koncovce rozhodující sady byl úspěšnější soupeř. Guinard se letos v Pardubicích objevil dvakrát ve finále, ve dvouhře slavil triumf.

Finálové výsledky - Moneta Pardubice Open 2019

Finále – dvouhra: Guinard (Francie) – Klein (Slovensko) 6:4, 5:7, 7:6 (5)

Finále – čtyřhra: Kopřiva, Pospíšil – Dougaz (Tunisko), Guinard (Francie) 6:4, 6:2

Ilustrační foto
Třetí test: Sebevědomí jen na poločas