Prakticky jediným překvapením finále kvalifikace byla prohra bývalého hráče první světové třístovky Marka Jaloviece s osmnáctiletým Janem Hrazdilem, který patří k top třiceti juniorům světa a nedávno bojoval na juniorském US Open. S nadsázkou tedy můžeme říct, že šlo o mezigenerační utkání, kde bylo o kousek úspěšnější mládí, když Hrazdil zvítězil po boji 3:6, 7:6, 10:8 v super-tiebreaku.

V prvním utkání hlavní soutěže hladce postoupil Daniel Pátý. Zbylé dva zápasy již nabídly velmi kvalitní a zajímavé souboje. Velmi dobře se prezentovala nasazená jednička Francouz Mathy Erhard, který si poradil s Tomášem Láníkem ze Slovenska po setech 6:3, 7:5. Jednoznačným tahákem dne bylo utkání obhájce titulu Hynka Bartoně s Němcem Liamem Gavrielidesem. Toto utkání bylo plné krásných výměn se šťastnou koncovkou obou setů pro našeho reprezentanta, který po boji zvítězil 7:6, 7:6.

Od dnešních deseti hodin se dohrává celé první kolo hlavní soutěže. Na kurtech LTC Pardubice se představí například daviscupový reprezentant Jonáš Forejtek, nasazená dvojka turnaje Maxim Chazal či dvacetiletý Martin Krumich, který po skvělé juniorské kariéře nabírá úspěchy i mezi muži, když na začátku září vyhrál turnaj stejné kategorie, jako je Moneta Pardubice Open a při svojí cestě pavoukem vyřadil i Lukáše Rosola.

(Eva Nováková)