Z kvalifikace pardubického turnaje se podařilo postoupit jedinému českému zástupci Dominiku Rečkovi, který doplnil další desítku Čechů v hlavní soutěži. První z nich se loučili v prvním kole dvouhry. Představila se i domácí naděje LTC Pardubice Vojtěch Vlkovský, který obdržel volnou kartu, ale nestačil na čtvrtého nasazeného Lotyše Podzuse a prohrál 3:6, 2:6.

Turnaj skončil i pro nasazenou jedničku Jana Šátrala, jenž bojoval s Robinem Staňkem, ale musel z turnaje odstoupit za stavu 3:6 a 1:2 z důvodu bolavého ramene. Adama Pavlásek pak nedohrál své utkání s jednou z největších slovenských nadějí Milošem Karolem a za stavu 3:6 a 4:3 své utkáni vzdal kvůli bolesti zad.

Postup si zajistil Matthew Donald, který startuje na volnou kartu Českého tenisového svazu a hladce přehrál kvalifikanta Lánika ze Slovenska. Další zápasy se budou dohrávat ve čtvrtek, v akci bude mimo jiné aktuální vítěz Pardubické juniorky Daniel Siniakov.

„Předpověď je již výrazně lepší, tak věříme, že nebude problém nahuštěný program dohrát. Po dvouhrách budou v odpoledních hodinách nasazeny čtyřhry,“ uvedla ředitelka turnaje Eva Nováková. Na tenisových kurtech LTC Pardubice se ve čtvrtek začíná dopoledne v 9:30 hodin.