Ten sice do Holic přijel v pozici jedničky seriálu, ale hodně bodů zratil v první jízdě. „Dopustil jsem se dvou hrubých chyb. Jezdil jsem v čele a bylo v mých silách to uhájit. Po chybách jsem se propadl až na desáté místo. Do cíle jsem sice dojel čtvrtý, ale body chyběly,“ řekl Čepelák, který byl naopak spokojen s jízdou druhou, v níž získal bronz. Přinal však , že na vítěze neměl.

Vítězný Martin Žerava však také nejel bez problémů. „První jízdu jsme jel na jistotu a nachytal body. Ve druhé se mi povedl start, dvacet minut jsem závod táhl, i když asi v polovině jsem měl technický problém s plynovou ručkou, která mi začala sklouzávat, ale podařilo se mi ji udržet,“ uvedl Žerava, za nímž zůstal i další adept na mistrovský titul Petr Bartoš. Toho dělí od prvního místa pouhých osm bodů.
Závěrečný boj se tak odehraje 5. října v posledním závodě v Kramolíně. „Žádný fígl v rukávu nemám. Musím do toho prát, abych dojel dvakrát před Martinem a urval titul,“ řekl Jiří Čepelák.

V zásadě jistý má již titulmistra slovenský jezdec Martin Kohút, jenž v Holicích zvítězil v kategorii MX2, ve druhé jízdě dokonce stylem start cíl. Nad druhým Davidem Čadkem má totiž náskok 46 bodů. „Trať byla velmi pěkně připravená, na trénink bylo sice trochu bláto, ale pak se to vyjezdilo, takže terén byl perfektní a ideální, což je pro jezde výhoda,“ řekl Kohút.

Ačkolik v Holicích v kategorii Veterán zvítězil Petr Kovář, vede průběžné bodování Roman Heinrich. „Sáhl jsem si na dno sil, dokonce se mi chtělo zvracet,“ postěžoval si Kovář, který na Heinricha ztrácí z druhého místa pouhých sedm bodů.

(Lukáš Peška)