Zajímavý finiš se očekává také v RMS CZ Open, své vítěze v úterý poznaly turnaje v maratonu, Fischerových šachách a bleskovém turnaji dvojic, kterého se zúčastnil mimo jiné trojnásobný vítěz Czech Open Sergej Movsesjan.

V Mistrovství Evropy mládežnických družstev v kategorii U18 Open zůstává pořadí na předních místech po 6. kole nadále stejné, soutěž ovládají týmy z Německa a Nizozemska. Doposud třetí Bělorusko vystřídali na bronzovém stupínku Rakušané, protože běloruský celek podlehl prvnímu nasazenému Nizozemsku 3:1. Prvního vítězství na šampionátu se dočkal český výběr, který díky vítězství Matyáše Zemana, Ondřeje Švandy a Marka Míči porazil tureckou reprezentaci.

V kategorii do osmnácti let dívek je již rozhodnuto o prvních dvou týmech, budou jimi bulharský tým z Plevenu a Německo, otázkou však zůstává, který z nich se stane šampionem. Obě družstva se prezentují skvěle, mají čtyřbodový náskok nad svými pronásledovateli a mezi sebou je dělí jen pomocné hodnocení. Velmi zajímavá situace se vyvinula v boji o bronzovou medaili, o kterou ještě bojuje početná skupina týmů. V úterním kole bodovaly oba české výběry,

Česká republika 1 po vítězství Sofie Přibylové remizovala s Tureckem a druhý český tým díky výhře Kristýny Laurincové remizoval se silným výběrem Běloruska.

Pořadí na prvních šachovnicích kategorie U12 Open je neměnné jako v předchozím kole, týmy Maďarska a Polska své duely zvládly v poměru 2,5:1,5. Jediným českým družstvem, kterému se podařilo v 6. kole bodovat, bylo Česko 1, které remizovalo po výhrách Jáchyma Šmolíka a Marka Fizera s velmi silným Slovinskem.

Po šestém kole kategorie do dvanácti let dívek je ve vedení Polsko o bod před Tureckem, a právě tyto dvě družstva se v závěrečném středečním kole utkají v boji o zlato. Velmi zajímavý finiš se očekává v posledním sedmém kole RMS CZ Open, ve vedení je po šestém kole pětice hráčů z Ukrajiny, Lotyšska a Kazachstánu, kteří získali pět bodů ze šesti partií. Nejlepším českým hráčem je prozatím se čtyřmi body na 12. místě Blanka Brunová.

Řešitelskou soutěž nesoucí název Aquacentrum Pardubice Open ovládl Danila Pavlov, také na druhém místě skončil ruský šachista, a to Aleksej Popov, bronzovou příčku obsadil Martynas Limontas z Litvy. Mistrem České republiky se stal Miloslav Vanka před velmistrem Martinem Petrem a Zdeňkem Libišem.

V úterý v podvečer vyvrcholil čtyřiadvacetihodinový maraton v bleskovém šachu Bulinský, Vávra & Partners Open, jeho základní části se zúčastnilo 74 hráčů, do finálové části se druhý den turnaje kvalifikovalo 33 účastníků. Vítězem se stal ukrajinský mezinárodní mistr Li Min Peng před obrovským překvapením stříbrným Karlem Kratochvílem a bronzovou WGM Klaudií Kulon z Polska. Mistrem České republiky se tak stal Karel Kratochvíl z ŠK Lokomotiva Brno, druhé místo obsadil FM Kilián Slovák z TJ Kobylisy a bronz bere Martin Hollan ze Slavoje Český Těšín.

Mistrovství České republiky se konalo taktéž v turnaji ve Fischerových šachách, první pozici obsadil GM Vojtěch Plát, jenž se tak zároveň stal mistrem ČR, na druhém místě skončil polský šachista IM Piotr Piesik a na třetí pozici se umístil GM Pavel Blatný, jenž byl v rámci Mistrovství České republiky na stříbrné příčce a bronzový skončil Jan Soural.

Trojnásobný vítěz hlavního velmistrovského turnaje Czech Openu GM Sergej Movsesjan je již v Pardubicích a se svou manželkou Julií se zúčastnil NSS.cz Open – bleskového turnaje dvojic.

Ve velmi vyrovnaném turnaji byla nad síly tohoto páru dvojice Gasperin – Mirzoev, na třetím místě byli opět skvěle hrající Kolumbijci Valderrama a Panesso.