Česko – Slovensko 9:2

V první čtvrtině to chvilku vypadalo, že Slováci mohou se svojí bojovností uspět. Ovšem od druhé části jejich naděje česká ofenziva se skvělým Luďkem Brožem, který posbíral šest bodů a celkem jich má na kontě již čtrnáct, rozmetala na prach.

Slovensko vyrukovalo na favorita s nepříjemnou taktikou. Základem byla sevřená obrana kořeněná bleskovým přechodem do protiútoku. Naštěstí pro Česko, s ní soupeř slavil úspěch jenom necelých devět minut.

Už ve 2. minutě zařídil Brož domácímu výběru rychlé vedení, když bekhendovou kličkou zamotal hlavu slovenskému brankáři a přes jeho beton poslal puk do sítě, jenže to ještě nic neznamenalo. Gálik rychle srovnal. Favorit se mohl uklidnit až před koncem první čtvrtiny. Gólové rány Šebka s Polanským znamenaly vedení 3:1 a velkou úlevu. Poctivý slovenský beton byl proražen.

Definitivně o tom přesvědčil Martin Koudelka, jehož střela zápěstím z 18. minuty zaplula za Ondrejku. Pak už Česko jenom navyšovalo svůj náskok a trochu i šetřilo síly na páteční semifinále. Slováky nakonec porazilo vysoko 9:2 a kanonýr Luděk Brož si kromě tří asistencí připsal hattrick.

V pátek večer na českou reprezentaci čeká odveta se Švédy.

Česko – Slovensko 9:2 (3:1, 3:0, 1:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 2. Brož (Tenkrát), 9. Šebek (Brož, Vozdecký), 10. Polanský (Strýček), 18. Koudelka (Kameš, Mojžíš), 22. Brož (Šebek), 24. Vlček (Strýček), 30. Šebek (Brož), 39. Brož (Šebek, Demel), 46. Demel (Čuřík, Brož) – 3. Gálik (Ruckay, Šimůnek).45. Ho­lovič (Ručkay, Kristin). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0.