Muži: Česká republika – Portugalsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Jediná branka zápasu padla ve 22. minutě, kdy se českému týmu povedla kombinace, po níž zakončoval do okdryté branky Radim Štěpáník. Ještě ve druhé třetině se Češi museli bránit ve třech při dvojnásobné přesilovce Portugalska. Brankáře Šimaru ovšem hosté nepřekonali, ten udržel čisté konto až do konce zápasu.

"Bylo to těžké utkání, navíc jsme nezačali dobře a brzy hráli oslabení. Zaplaťpánbůh za tu jednu branku, protože tam bylo velké množství zblokovaných střel. Je to vydřené vítězství," uvedl Jaroslav Pavlík, asistent trenéra českého týmu.

Branky a nahrávky: 22. Štěpáník (Wróbel). Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváků: 3112. Sestava Česka: Šimara – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel.

Ženy: Česká republika – Slovensko 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0)

České hokejbalistky nastoupily proti hráčkám Slovenska, které zdolaly až po nájezdech. Češky měly výraznou střeleckou převahu, dostaly se do vedení po brance Denisy Křížové, jenže soupeř srovnal na 1:1. O vítězství českého týmu a udržení průběžné první pozice rozhodla Lucie Manhartová v samostatných nájezdech.

„Možná nás zklamaly přesilovky, které jsme předtím proměňovali. I tak máme ze zápasu dva krásné body, holky do toho šly naplno,“ řekl Karel Manhart, trenér českých hokejbalistek, které již dnes od 16.30 nastoupí k dalšímu utkání proti Američankám.

Branky a nahrávky: 10. Křížová (Přibylová), rozhodující nájezd Manhartová – 20. Kežmarská (Kapustová, Frühauf). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváků: 448.