"Vstup do utkání se nám moc nepovedl, podržel nás brankář Šimara. Byli jsme málo důrazní, ale potom jsme zlepšili pohyb, zjednodušili hru a tlačili se více do brány," hodnotil za český tým asistent trenéra Tomáš Friml. Domácí hráči bavili kombinacemi diváky v pardubické Tipsport areně a po druhé třetině již vedli o šest gólů.

Volání po "desítce" v úvodu třetího dějství pak Češi rychle vyslyšeli. Během šesti minut vstřelili čtyři góly, ve zbytku utkání přidali ještě další dva. "Gólů postupně přibývalo, jsme rádi, že jsme zápas zvládli," řekl Friml a směrem k sobotnímu duelu dodal: "Musíme zapomenout, v sobotu nás čeká těžké utkání s Amerikou. Bude to zase jiný zápas, na naše gólmany půjde více střel. Doufám, že to zvládneme."

Zápas USA – Česko se hraje v sobotu od 16.30 v Tipsport areně. Hokejbalisté USA v pátek zdolali Portugalsko 3:1.

Itálie - Česká republika 0:12 (0:2, 0:4, 0:6)
Branky a nahrávky: 5. Benedikt (Fejfar), 14. Štěpáník (Slanec), 21. Fejfar (Kruček), 25. Březina (Wróbel, Vlasák), 30. Štěpáník, 30. Březina (Wróbel), 31. Bacovský (Benedikt), 32. Soukup, 33. Fejfar (Bílý, Kruček), 36. Fejfar, 43. Bacovský (Kubeš, Bílý), 45. Štěpáník. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:4. Diváků: 2835.

Sestava Česka: Šimara – Kudela, Pospíšil, Benedikt, Dědič, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák, Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpánik, Wróbel.

Hokejbalové utkání Mistrovství světa mezi Českou republikou a Švýcarskem v pardubické Tipsport Aréně.
Úspěšný vstup: Češi vstřelili šest gólů Švýcarsku
DRAHOMÍR KADLEC povede jako hlavní trenér mužskou hokejbalovou reprezentaci na domácím mistrovství světa.
Trenér Kadlec: Skupina je důležitou prověrkou