Utkání 22. kola Mattoni NBL: BK Synthesia Pardubice – BK Prostějov (sobota 17 hodin).


Nymburk se neporáží každý den. Vy si můžete říct, že každý
rok…

(smích) Vím, na co naražíte. Téměř na den se mi podařilo se svým týmem Nymburk porazit. Loni s Děčínem, teď s Pardubicemi. Jedná se spíše o náhodu a shodu okolností.
Váš kouč zastává teorii, že po vítězném zápase je ten týden slastnější, než když se prohraje. Tak jak jste si užívali výhru nad mistrem?

Musíme stát nohama na zemi. Není automatické, že když jeden zápas vyhrajete, podaří se vám to znovu. Dejme tomu, že jsme ho měli v hlavách do úterka. Pak jsme byli fandit Nymburku v evropském poháru a od středy začalo soustředění na neméně těžký zápas s Prostějovem.
Dnes se očekává bitva mančaftů, které v krátké době porazily Nymburk. Je jasné, že špatná psychika ani jeden z nich srážet nebude…

Je to tak. Myslím si, že oba týmy jsou momentálně v pohodě. Každý zápas se vyvíjí úplně jinak. Uvidíme, jak se nám povede vstup.

Vítězství Prostějova bylo o hodně výraznější, kdežto vy jste vyhráli „jen“ o tři body. Dá se podle toho usuzovat, kdo je favoritem? Kdo má lepší formu?

Ne. Při měření sil družstev z té silné pětky se nedá hovořit o nějakém favoritovi. Jedná se o hodně vyrovnané týmy.
V prvním vzájemném duelu jste dostali pořádně za uši. Prohráli jste 46:77 a především pouhých šest bodů za poslední čtvrtinu jste si za rámeček nedali…

Tenkrát jsme nehráli až tak špatně v obraně, ale totálně jsme vyhořeli v útoku. Když se nedaří jednomu dvěma, dá se to schovat, nicméně nám to nešlo nikomu. Myslím, že jenom Maurice Hampton se dostal alespoň na deset bodů.
Co by podle vás mohlo být v dnešním utkání rozhodujícím faktorem?

Pokud chceme vyhrát podobná utkání, musíme udělat co nejméně chyb. V žádném případě si nesmíme dovolit nějaké delší hluché místo. Důraz opět budeme klást na úspěšný vstup do zápasu.
Na druhou stranu i hráči Prostějova jsou z masa a kostí. Prohráli potupnou stovkou s předposlední Ostravou, v Brně museli do prodloužení…

Přesně na těchto případech je vidět, jak je liga vyrovnaná. Před zápasem se nedá při pohledu na tabulku moc spekulovat. To naposledy ukázala Ostrava v Děčíně.
V letošní soutěži se docela daří domácím týmům. Jak důležitá bude divácká podpora proti Prostějovu?

Hodně. Především v momentech, kdy se týmu nedaří. To vždy potřebujeme, aby nás lidé vyhecovali a dostali z útlumu. Věřím, že jich přijde do ochozů ČEZ Areny co nejvíce. Třeba by mohli vytvořit rekord sezony…