Oblíbená hudba. Někdo si pouští rock, druhý lidovky. Pardubičtí sledge hokejisté po prvním semifinále s Karlovými Vary vařili v kabině zvonkohru… Při žraločích střelách do tyče totiž při nich stáli všichni svatí. Také zásluhou dobře dobře postavené branky nakonec svého soupeře podrtili. Výsledkově.

1. semifinále: SHK Mustangové Auto in Pardubice – SKV Sharks Karlovy Vary 5:0 (1:0, 1:0, 3:0). Branky: 9. Hering (Štěpják), 23. P. Kubeš (Hering), 31. P. Kubeš (Hering), 39. Hering (Kořínek), 41. Hering. Sestava: Boček – Štěpják, Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš, Buhr R. – Motyčka, Kolek, Hýbner, Michalec, Horníček, Buhr V., Hering, Doležal, Kořínek, Chudomský.

Domácí zahájili drtivým tlakem, ale skóre se změnilo až po dorážce Heringa. Místo uklidnění však poněkud znervózněli. Nepřesná hra vyústila ve vyloučení, při kterém měli pardubičtí borci neskutečné štěstí. Dvě střely po sobě zabubnovaly na konstrukci jejich branky. Navíc před dorážkou hostí skoro do prázdné zazněla siréna. Po přestávce se Mustangové zaměřili na obranu středního pásma a čekali na příležitost. Ta se dostavila s početní výhodou, kterou využil P. Kubeš. Prakticky vzápětí zachránila domácí další tyč.

Ve třetí třetině byl znát úbytek sil hostujícího týmu a hlavně vkrádající se nervozita z nepříznivého skóre. jejich zmar umocnil hned v první minutě pardubický kapitán Kubeš. Hra se pak odehrávala spíše na polovině hostí, ovšem Pardubice stejně jako v úvodu střetnutí spalovali obrovské šance. Výjimkou byly dva góly Heringa. Německý plejer zkompletoval hattrick a dal výsledku konečnou podobu.

„První semifinálový zápas přinesl to, co jsme očekávali. Bylo to velké drama a pohledný sledge hokej. Výsledek 5:0 je trochu zkreslený. K vychytané nule našeho gólmana pomohlo velké štěstí. Možná ještě teď slyší zvonkohru, kterou soupeř rozehrával na jeho tyče," směje se pardubický trenér Michal Tereska.

„Bude to už znít jako klišé, ale obrovský podíl na naší výhře mají fanoušci. Dorazilo jich k sedmdesátce a vytvořili klukům parádní atmosféru. Po závěrečném klaksonu dokonce zasypali ledovou plochu perníky. Stále ještě není nic hotovo. Odveta ve Varech bude ještě těžší. Soupeř se určitě pokusí zvrátit sérii na svojí stranu. Mečbol je ale na naší straně a my se ho budeme snažit proměnit hned na první pokus," vzkazuje do lázeňského města Tereska.