Ostrava - Pardubice 80:92

Směr zápasu určila famózní druhá pětiminutovka prvního kvartálu, kterou Beksa ovládla 20:7.

„Samozřejmě jsme velmi rádi, že jsme zde dokázali vyhrát, protože jsme si vědomi síly Ostravy v domácí hale Tatran. Po útočné stránce se nám povedl vstup do zápasu, v první čtvrtině jsme dali 34 bodů. Vycházela nám taktika, snažili jsme se o co nejrychlejší přechod na útočnou polovinu hřiště a v obraně jsme tlačili na domácí tým a nutili ho k chybám," pochvaloval si pardubický kouč Tomáš Bartošek.

Chyby však dělal i jeho tým. Pro Pardubice ale naštěstí v době, kdy měl zápas pod kontrolou. „Několikrát během utkání to vypadalo, že navýšíme náskok a půjdeme do vedení přes dvacet. Jenže vlastní lehkovážností a ztrátou koncentrace jsme dovolili Nové huti opakovaně snížit. Domácí využili našeho sebemenšího zaváhání a několikrát se vrátili zpět do zápasu. Ani jednou utkání nezabalili. My se takových výpadků musíme vyvarovat a být konstantní v průběhu celého zápasu," poznamenal Bartošek.

USK Praha - Svitavy 65:60

Že to v měření sil těchto soupeřů nebude žádná přestřelka, to se dalo čekat, ale taková bodová nouze přece jen překvapila. Zejména v koncovce jakoby se soupeři předháněli v tom, kdy zahodili více pokusů. Domácí dali za posledních sedm minut šest bodů, ale Tuři této šance nevyužili, za závěrečných 5,5 minut sami zaznamenali body čtyři. S obranou mohli být spokojeni, s útokem rozhodně ne. Šedesát bodů je na jejich schopnosti velice málo.

„Chtěli jsme držet krok se soupeřem co nejdéle, ale v první čtvrtině se nám to nedařilo. Domácí měli více energie, chodili rychleji do přechodové fáze a dávali z toho lehké koše," hodnotil trenér Stanislav Petr. „Do poločasu se nám podařilo do zápasu vrátit po změně stran jsme chvilku i vedli, ale pak nás USK přeskočil. Zvítězily obrany, čemuž napovídá i skóre. Čísla v zápise  jsou stejná, domácí byli lepší jen v procentu proměněných střel v tu pravou chvíli. My, když jsme potřebovali, tak jsme nedali ani zpod koše, ani z delší vzdálenosti. To byl stupínek navíc pro domácí," uvedl Petr.