V polovině cesty. Reprezentantky Dámského házenkářského klubu Pardubice mají za sebou podzimní část ligových soutěžích. Do dalších zápasů o branky a body se vrhnou na konci února. Letošní sezona se vyvíjí pro většinu pardubických družstev slibně.

Reálný boj o postup

Pardubické ženy figurují ve druhé lize na čtvrté příčce, když zaostávají jen čtyři body za vedoucím Pískem. Boj o první místo tedy není nereálným cílem. A zvědaví vrabci na pardubických střechách si už štěbetají o možném postupu do první ligy…

„Celý úvod sezony nás pronásledovala velká marodka i zranění. A to hlavně na postu spojek. Takže jsme odehráli právě klíčové zápasy s jednou, či dvěma spojkami. Na jejich místech zaskakovaly zkušené hráčky z křídel nebo starší dorostenky. Takže dvě prohry sice není moc, ale v jarní části bude hodně těžké toto manko nějak dohnat. Kladem je, že se kádr začal v zimě připravovat v plné síle. Přínosem bylo i angažování trenéra Jaroslava Dostála z Hradce Králové,“ hodnotil podzimní kouč Rudolf Šimon.

Ztracená motivace

Starší dorostenky vstoupily do druholigových bojů jen s osmi hráčkami, a proto se nedaly očekávat zázraky. Ještě před začátkem ligy totiž několik děvčat skončilo a několik jich muselo řešit zranění z loňského soutěžního ročníku. Proto až osmé místo v průběžné tabulce druhé ligy.

„A právě tomuto faktu většina holek podlehla a jejich výkony proto nebyly stoprocentní. Prostě chyběla jim motivace. Takže tři výhry a šest proher je určitě zklamáním! Hráčky mají určitě na víc, ale teď jen musíme najít způsob, jak je na jarní část správně nažhavit. Je dobré, že v jednotlivých zápasech pomáhaly i mladší dorostenky,“ poukazuje Šimon, rovněž trenér starších dorostenek.

Šlapou lídru na paty

Mladší dorostenky přezimovaly na třetí příčce druhé ligy. Lídra tabulky ovšem mají na dostřel.

„Holkám scházejí pouhé dva body. Shodou okolností jde o tým Písku, jako u žen,“ glosuje předseda klubu a trenér Petr Voženílek.

Také družstvo mladších žaček trápí nedostatek hráček a navíc trenéři řeší špatnou docházku na tréninky. Starší i mladší žákyně jsou shodně na druhých místech ve svých soutěžích, což je příslibem do budoucna. Spokojenost panuje i s nejmenšími házenkářkami DHK Pardubice. V kategorii minižaček je devatenáct děvčat a v přípravce čtrnáct.

Blíží se Prague Cup

Kromě ligových bojů si pět družstev DHK Pardubice užije nezapomenutelnou atmosféru velkého pražského mezinárodního turnaje Prague Cup. Děvčata se budou snažit ve velké konkurenci probojovat do závěrečných kol tohoto populárního házenkářského turnaje. V červnu by se měly zástupkyně DHK Pardubice zúčastnit turnaje v Kynžvartu.

Na hráčky, vedoucí družstev i trenéry tedy čeká náročná odvetná část sezony 2018/2019. Budou bojovat o co nejlepší umístění v ligových tabulkách a zahrají si na turnajích i pro radost ze hry, kterou házená přináší. A v klubu si jen přejí, aby se všem ženám i dívkám vyhýbala zranění a nemoci…

Přípravné utkání Fortuna národní ligy mezi FK Pardubice (ve červenobílém) a FC PBS Velká Bíteš  (ve žlutém) na hřišti v Ohrazenicích v Pardubicích.
Krajské rubriky týdne: O fotbalovém hattricku i basketbalové ztrátě lesku