Na tomto „kopci" se většinou také rozhoduje, zda bude někdo reprezentovat ještě na vyšší úrovni. Porovnat se s domácí konkurencí bývá pro většinu atletů to nejvíc, co mohou dokázat. V Olomouci se konalo mezinárodní mistrovství v atletice handicapovaných a borci z Hvězda SKP Pardubice byli hodně vidět.

Na Hanou vyrazila desetičlenná skupina. V kraji syrečků pak její osazenstvo získalo pět mezinárodních medailí a hned čtrnáct národních cenných kovů. Z to bylo šest mistrovských titulů.
Mnoho disciplín bylo vyhlášeno s poslučovanými kategoriemi, takže o výsledku nakonec nerozhodovala jen vzdálenost, ale i přepočtové koeficienty.

Českou jedničkou na ve sprintech a bězích se stal spastik Oldřich Brych, který posbíral první příčky v rámci české konkurence v běhu na 200 m (28,98 s), 400 m (1:17,16 min) i 800 m (2:38,32 min). Dvě mezinárodní medaile a prvenství v oštěpu si z Olomouce odvezl vozíčkář Jan Němeček, za výkon 18,71 m. K tomuto zlatu přidal ještě stříbro ve vrhu koulí, za výkon 7,36 m. Dalším medailistou na vozíku se stal Leoš Kroužel, který zvítězil v hodu oštěpem výkonem 8,43 m. Navíc skončil čtvrtý v hodu diskem, v osobním rekordu 9,47 m.

Velkou radost způsobil nový český rekord v hodu diskem amputáře Jaroslava Petrouše. Ten si zlatým výkonem 38,43 m vybojoval účast na letošním MS v Kataru. Mezi ženami příkladně reprezentovala Hvězdu spastička Vendula Písaříková, která do Pardubic vezla dvě bronzové medaile (z hodu diskem výkonem 4,68 m a z hodu kuželkou 10,40 m). Ve vrhu koulí byla výkonem 2,64 m čtvrtá. Třetí příčku si vybojoval amputář Lukáš Štěpják, výkonem 13,57 m v hodu oštěpem a čtvrtý byl v disku, výkonem 20,74 m.

V nejnapínavější závod se proměnil hod kuželkou – kvadruplegiků. Hvězda vyslala do bojů hned kvarteto. Nejvýše, a to na třetí místo, se vyhoupl Jan Vaněk, v nejlepším letošním maximu 24,80 m. Za ním skončil Michal Enge (22,56 m), pátou příčku obsadil Martin Zach (22,23 m) a šestý byl Petr Vesecký (20,99 m). Všechny tyto výkony jsou lepší A limitu na MS. Reprezentovat naší republiku však mohou maximálně tři. V závodě kvadruplegiků v hodu diskem si Petr Vesecký zlepšil osobní maximum o třicet centimetrů na 8,56 m. Jan Vaněk předvedl slušných 7,63 metru.