Tento víkend startují ligové házenkářské soutěže. Ve druhé lize mužů již několik let působí HC SKP Pardubice. Z kuchyně zmínjěného klubu přilétla těsně před zahájení soutěžního ročníku zajímavá zpráva. Tradiční trenérská dvojice Jan Deml – Martin Keřt končí. N alavičve je vystřídají Václav Kocián a Petr Marek.

Družstvo zahájilo ostrou přípravu na nadcházející ročník 10. srpna. Stalo se tak v domácím prostředí ve sportovním areálu na Dukle.
„Hráči měli k dispozici nafukovací halu, atletický stadion s tartanovou dráhou, venkovní házenkářská hřiště a posilovnu. Toto zázemí umožnilo trenérům naordinovat hráčům pestrou a náročnou přípravu, která směřuje k prologu v neděli 6. září. V ten den přivítáme na domácím hřišti Kolín,“ informuje Jan Deml, předseda HC SKP Pardubice.

Ještě jednou k zásadní změně v pardubickém klubu. V novém ročníku povede družstvo mužů nová trenérská dvojice Kocián – Marek. Trenérské duo Deml a s Keřtem byli ve funkci dlouhých deset let. Jak oba říkají, budou mít více času věnovat se vedení klubu a trénování mládeže.

Od nové trenérské dvojice si slibujeme dobré výsledky, protože to jsou kvalitní trenéři. V případě Václava Kociána se jedná o trenéra z nejvyšší možnou licencí a především o kouče, který má zkušenosti s trénováním ligových družstev Náchoda, Jičína a také juniorských reprezentačních výběrů České republiky,“ seznamuje naše čtenáře s novým trenérem Jan Deml .

V hráčském kádru nedošlo k žádným dramatickým změnám. Odešli pouze bratři Skaličtí do Hradce Králové. Na hostování naopak přišli z Litovle bývalý hráč Dukly Praha a reprezentant Roman Bakalář a z extraligového Dvora Králové nad Labem pak Michal Junek.
Trenéři budou mít na výběr tyto hráče: do brány Culku, Čekala, Gruse, Ševčíka, do pole pak Faltejska, Nosila, Minaříka, Hlaváčka, Havlase, Papouška, Hrubého, Novotného, Šmidrkala, Morávka, Hamzu, Černíka, Valentu, Urbance, Valúcha a Říhu. Vedoucím družstva a organizačním pracovníkem zůstává Stanislav Valenta starší.

„Cílem družstva pro nadcházející ročník je umístění do páté příčky,“ uzavírá předseda klubu.