Na zdejší přehradě se konaly nejvýznamnější závody sezony s názvem Modrá vlajka Seče. Pořadatelem se tradičně stal YC Vysoké Mýto. Závod má koeficient čtyři ve všech lodních třídách, pro které je vypsán a jede se současně jako oblastní přebor.

„Jedna z rozjížděk se vede kolem ostrova. Do ní startují všechny třídy současně a vyhodnocuje se absolutně nejrychlejší loď bez rozdílů tříd,“ objasnil pardubický činovník Tomáš Pop.

Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet lodí i závodníků. Sešlo se celkem téměř šedesát přihlášek, z nichž bylo klasifikováno kolem padesáti posádek. „Počasí lze charakterizovat jako studené, ale větrné. Takže o dramatické zážitky nebyla nouze. Koupeli se napřiklad nevyhnul vítěz třídy Finn.
V sobotu v noci se jako součast večerního programu jela tzv. Černá vlajka, což však byl spíš „závod dračích lodí“ než jachting. „Vítr totiž večer utichl a speciální pravidla pro tento závod pádlování nezakazují,“ vysvětlil Pop. V neděli se poslední pátou rozjížďkou a vyhlášením výsledků závody dokončily.
Vítězové – třída Finn: Jiří Lejhanec současně i oblastní přeborník a nejrychlejší loď, třída 420: Jiří Dymák jun., Michal Šteiner, třída Pirát: Jiří Dymák, Petr Dymák oblastní přeborníci, třída Optimist - Filip Lejhanec oblastní přeborník, třída Fireball - Jiří Šindýlek, Jan Šindýlek, třída Evropa - David Lejhanec oblastní přeborník.