Milík začal skvěle, když první jízdu závodu vyhrál, ve dvou dalších však přijel dvakrát třetí. V polovině závodu mu patřilo s pěti body sedmé místo, poslední postupové. Ve svých dvou dalších startech pak už našel přemožitele pouze v obhájci titulu mistra světa Macieji Janowském a Piotru Pawlickém. Celkově vybojoval devět bodů a spolu s třemi dalšími jezdci se dělil o páté až osmé místo. V dodatkové jízdě tak musel přijet pokud chtěl postoupit do finále nejhůře třetí. O tuto pozici pak skutečně sváděl tvrdý souboj s Porsingem, který skončil Milíkovým pádem.. Viníkem kolize však byl Dán a tak v opakované jízdě mohl Milík potvrdit svůj postup druhým místem, celkově tak šestým..

A právě Milík se dnes od 18 hodin představí pardubickým příznivcům. Ve Svítkově se totiž jede další kolo extraligy družstev. Do Pardubic dorazí úřadující mistr republiky ze Mšena. Na zdejším plochodrážním stadionu se tak uskuteční první repríza loňského finále. Ale pozor: Středočeši stejně jako pardubický celek vstoupili do letošního ročníku prohrou.

Trojnásobný mistr republiky má velice silný tým. Jeho největší hvězdou je úřadující mistr světa Greg Hancock. Tým posílili bratři Przemyslaw a Piotr Pawlicki. Pardubičtí znají sílu soupeře a podle toho se zachovali. Sáhli po nové akvizici. Do Svítkova se vrací Rune Holta, poslední držitel Zlaté přilby.

(pm)