Dirigent. Už ne na hřišti ani před orchestrem. Levell Sanders si dnes odbude premiéru před domácím publikem na trenérské židli. Vzhledem k tomu, že zápas s Ostravou je součástí projektu Hrajeme spolu za Pardubice, bude mít on i jeho tým o ruch postaráno. Svitavští Tuři doma vyzvou USK Praha a to to pro tuhý boj o osmičku hodně důležitý zápas.

Sobota 15.00:
BK JIP Pardubice (5. místo, 13 výher a 10 proher) – NH Ostrava (10. místo, 8 výher, 14 proher), Tipsport arena.

Skončit s obdobím temna! Pardubičtí basketbalisté prohráli dva zápasy v řadě a jejich bilance se začíná pomalu vyrovnávat. V týdnu si mohli po změně trenéra srovnat věci v hlavě. Jako pořadatel Final Four Českého poháru se nemusejí totiž protloukávat vyřazovacími boji. Ostrava se sice nachází až na desátém místě, ale varovné světlo bliká. Po příchodu Oluiče a již dříve Igrutinoviče se z ní stává srbská kolonie. A všichni dobře víme, kde se srbský basketbal léta nachází…

„Ostravský tým v posledních dnech rozšířil rotaci o nového pivota, který nastoupil v Českého poháru v Jindřichově Hradci a přinesl kvalitu pod koš. Musíme si dát pozor na tříbodové střely. V posledním ligovém utkání Nové huti vycházela střelba z dálky, čímž si výrazně pomohla k vítězství. Zejména Číž a Bratčenkov jsou výborní střelci, které musíme pokrýt," podotýká pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Dnešní basketbal doprovodí Komorní filharmonie Pardubice. Hala by tak mohla být slušně zaplněná a hlasivky fanoušků by mohly dotlačit Beksu k potřebné výhře.

„V aréně se dá očekávat vysoká návštěva a cíl nás všech v týmu je, aby si lidé celou akci, včetně našeho zápasu užili," dodává Bartošek.

Sobota 18.00:
Bohemilk Tuři Svitavy (8. místo, 9 výher a 13 proher) – USK Praha (6. místo, 11 výher a 12 proher).

Na podzim utržili Tuři na Folimance před zraky televizních diváků strašidelný debakl a domácí zápas je dobrou příležitostí, jak ho protivníkovi oplatit. Ani snad nepůjde o rozdíl ve skóre, ale kategorický imperativ zní: „Zvítězit!"

Svitavy ve středu podlehly v poháru Opavě po vcelku slušném výkonu 85:90. Tvrdá obrana Pražanů pro ně bude těžkým, ale zdolatelným oříškem.