Roli nasazené jedničky tak patří Tereze Valentové. Rovněž ta vyčnívá nad ostatní protihráčky. Buď jak buď, aby si sáhla na trofej po vzoru Hany Madlíkové, Jany Novotné či Petry Kvitové či Lindy Fruhvirtové, bude muset z cesty odstranit pět soupeřek. První překážku už má za sebou.

O něco méně si ulehčila postup do další rundy turnajová dvojka Magdaléna Smékalová. Se svými konkurentkami si poradila také Kristýna Hranáčová. Ta však po třísetové bitvě.

V mužském pavouku už bude chybět Jakub Menšík, který tak druhé místo neobhájí. Mimochodem po Juniorce šokoval tenisový svět, když se probojoval také do finále juniorského Australian Open. Rovněž v něm padl. Triko s jedničkou si na sebe pomyslně navlékne Jakub Nicod. Ten Nicod, který na předloňském mistrovství České republiky staršího dorostu, jak se také Pardubické juniorce přezdívá, odchodil zápas s Ondřejem Válkem.

No a vloni rozlámal všechny rakety se slovy, že už je stejně za rok nebude potřebovat. Jenže letos se vypracoval na nejlepšího českého juniora a názor už nepřijet, změnil. V prvním kole, zejména ve druhém setu se svým protivníkem zametl.

Nasazenou dvojkou v chlapecké kategorii je Hynek Bartoň.

K dalším favoritům na celkové prvenství se ještě řadí Vojtěch Petr a Matthew William Donald. Ten má zvláštní motivaci. Před dvěma roky ve finále nestačil na Martina Krumicha, kterému podlehl až ve třech setech. Pozor: v Pardubicích se mu vždy daří.

Z výsledků 1. kola – dívky: Valentová (1.) – Brožová 6:4, 6:3, Smékalová (2.) – Šmejdířová 6:3, 6:0, Hranáčová (3.) – Mlenská 6:4, 2:6, 6:4. Chlapci: Nicod (1.) – Horák 6:4, 6:0, Petr (4.) – Bien 6:1, 6:3. Dnes – 1. kolo: Pávková (4.) – Zikmundová, Bartoň (2). – J. Mach, Donald (3.) – Peták.