Na pardubickém koni chyběl Žabas, opratě převzal Kotas

Pardubice - Mattoni NBL: Vítězná série v současné době nejlepšího týmu ligy nekončí. Pohřbil i Děčín.

10.1.2013

BK JIP Pardubice – BK Děčín 83:72Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Nic je nevykolejí. Pardubičtí basketbalisté nemohli nasadit do zápasu své eso, přesto slaví osmou výhru v řadě. Tučný podpis pod ní nechal Lukáš Kotas.

BK JIP Pardubice – BK Děčín 83:72 (20:15, 41:38, 68:60).
Body: Kotas 23, Pospíšil 18, Muirhead 12, Čarnecký 10, Bohačík 9, Nelson 5, M. Peterka 4, Šoula 2 – Soukup 17, Sedmák 15, Pope 14, J. Houška a Sanders po 5, Jiříček, Bažant a Alič po 4, Stria 2.
Nejlepší hráč: Lukáš Kotas.

Domácí nastoupili bez zraněného lídra Žabase.  Za to Děčín přijel v nejsilnějším složení. Tedy i s Jakubem Houškou, který nastoupil s tankistickou helmou jakou nosí fotbalový brankář Petr Čech.

Navzdory absenci své ústřední postavy zahájili lépe pardubičtí borci. Po sedmi a půl minutách vedli 16:10. Ve druhém kvartálu se jejich náskok po třech minutách rozplynul a Válečníci se prodrali k vedení. Naposledy. Svůj nevídaný bodostroj totiž rozjel Kotas. Sedmibodové plus Pardubic, ale Děčín do přestávky stáhl na tři body.

A začátek třetí čtvrtiny? Severočeši asi nestudují videa ze zápasů Beksy. Domácí totiž opět náramně zvládli vstup do druhého poločasu. Úvodní pětiminutovku vyhráli 16:6 a dostali se do dvojciferného vedení (57:44). Chuť bránit jim vydržela, a tak po třiceti minutách vedli o osm. Do poslední části vstoupili lépe hosté, kteří smazali ztrátu na polovic. Pardubičtí však obrat nepřipustili a hlavně zásluhou Kotase stále udržovali vítězný oheň… Také proto, že Děčín se pět minut nemohl hnout z počtu šedesáti šesti bodů.  Osmou výhru v řadě pečetil smečí Pospíšil.
„Vyhráli jsme zaslouženě. I když se nás Děčín houževnatě držel. Potvrdil fakt, že během chvíle dokáže stáhnout i větší náskok. Za dlouho herně vyrovnaným zápasem udělala  definitivu za ním udělala hodně důležitá trojka Čarneckého. Pak jsme hráli jeden útok přes minutu, když jsme několikrát úspěšně doskočili pod košem soupeře. Boj na odražených míčích byl otevřený. Na jednu stranu jsme dostávali hodně košů po útočných doskocích. Ale byli jsme v tomto nebezpeční i my," pochvaluje si pardubický kouč Jan Slowiak, který dodává:
„Chtěl bych zdůraznit jednu věc. A to jak Čarnecký s Kotasem zastoupili zraněného Žabase. Ukázali, že umějí vzít zodpovědnost na sebe a že to také mají v ruce."

10.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
Certifikát na podvodnou sbírku - ani strojově přeložený český text moc význam nedává.

Pardubice berou podvodníci útokem

Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.