„Dílčí kolo jsem uhádl už podruhé. Na druhou stranu v celkovém pořadí jsem nikdy díru do světa neudělal. Nejlépe jsem se dostal do první stovky, a to jsem byl hluboko v její druhé polovině. Letos na podzim jsem to konečně zlomil,” svěřuje se Jan Šurc.

Při pohledu do startovního pole Tip ligy lze najít dvě jména tohoto znění. Odlišují se přívlastkem mladší a starší.
„Hraje s vámi i táta. Každý si ale jedeme na vlastní triko. Takže při výběru tipů nespolupracujeme. Za to se pořádně hecujeme. Ten lepší toho horšího,” přibližuje rodinnou rivalitu Šurc mladší.

Vítěz dvanáctého kola stejně jako dalších sedm borců uhádl všech deset zápasů. Jako jediný však přesně zalícil do Supertrefy.
„Poprvé se mi podařilo trefit všech deset utkání a získat dvacet bodů. Co se týče Supertrefy, nedávám každé kolo stejnou, mám rozmezí mezi třiceti a pětatřiceti góly,” poodhaluje tajemství své taktiky tento hráč z Pardubic.

Jan Šurc prozradil, že se výsledky odehraných zápasů dozvídá až v pondělí z novin.
„Nemám možnost internetu, tak čekám až na pondělní odpoledne. Je pravda, že někdy mi je táta sdělí dříve. Jako v tomto případě. Ve středu jsem si přivstal a šel si koupit noviny. Přeci jenom dvacet bodů se nezískává každý den,” přidává k dobru Šurc.

Odborník na fotbalové zápasy nikdy ve svém životě nehrál závodně fotbal.
„Na zadané zápasy se připravuji podle tabulek a posledních zápasů všech týmů. Přidám trochu intuice, nesmějí tam ale být Pardubičky. Top je moje srdeční záležitost. Vždy sázím na ně. Možná tím jak se dařilo na podzim jim, mě dostaly na celkové 23. místo,” má jasno Jan Šurc, který na adresu svých sportovních aktivit dodává.

„Dříve jsem závodně šermoval za Dynamo Pardubice. Teď jsem členem fan clubu Beksy. Hodně jsem chodíval i na fotbal do Pardubiček.