Po skvělém vítězném vystoupení na pražské Markétě je čeká souboj s celkem Plzně. Jezdci západočeského klubu překvapili na dráze obhájce titulu ze Mšena, kde „odjezdili“ velmi vyrovnanou partii a domácí jezdci museli o své vítězství bojovat až do samotného závěru.

Pardubický tým poprvé v letošní sezóně nastoupí výhradně se svými odchovanci. Do boje vyjede jak elitní dvojice bratrů Drymlových, tak i v letošní sezóně zatím na českých drahách vítězící Hynek Štichauer a v poslední době se lepšící Tomáš Suchánek. V základní sestavě nechybí ani junioři Václav Milík a René Vidner, v roli jistícího jezdce se představí Jaroslav Petrák.  „Již před začátkem sezóny jsem deklaroval, že chci stavět na našich jezdcích, v Praze mi toto odhodlání pokazil sopečný prach, na domácí dráze však věřím, že kluci splní očekávání a vyhrajeme. Plzeň bude ale nepříjemným soupeřem, ale věřím, že kvalita je na naší straně,“ říká manažer pardubických plošinám Lubomír Vozár.

Plzeň má velice mladý tým s kvalitní juniorskou dvojicí Michael Hádek, Jan Holub, tým nasadí i dva kvalitní zahraniční jezdce ze své soupisky. Budou to Marcin Rempala a loňský mistr Polska Patryk Dudek. V sestavě nebude chybět ani dvojice jezdců, kteří jsou v Plzni na hostování z pražského Olympu – Martin Gavenda a Pavel Ondrašík.

Diváky do hlediště závodu, který začíná ve středu v 18 hodin může přilákat nejenom premiéra nového systému extraligy, ale aktuálně i nejlevnější vstupné v celé extralize (50 Kč, zlevněné 30 Kč, děti mají vstup zdarma). Povzbuďme Pardubáky.

(jma, pm)