Dohodu o přípravě tohoto seriálu podepsali už v den konání 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou představitelé závodišť v Pardubicích, v Bratislavě, ve Vratislavi a Budapešti. „Svědkem" podpisu byl i předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček.

Cíl nového poháru

V memorandu se účastníci zavazují, že budou společně pracovat na organizaci kolektivního projektu překážkových dostihů. Také se chtějí podílet na rozvoji spolupráce Visegrádské skupiny. Cílem nového poháru by měla být rovněž propagace koňských dostihů v zemích střední Evropy.

„Samotná Velká pardubická už je součástí mezinárodního Crystal Cupu. K němu bychom však rádi přidali i další nadnárodní projekt, který nám bude regionálně o trošku blíž. V poslední době se nám velmi daří rozvíjet spolupráci s polskými závodišti a odtud už nebylo daleko k myšlence vytvoření společného Visegrádského projektu," říká iniciátor této myšlenky, ředitel pardubického Dostihového spolku Michael Skalický.

Vládne nadšení

„Jsme teprve na začátku jednání, ale nadšení pro nový projekt vládne na všech čtyřech závodištích," nechal se slyšet Michael Skalický.

Kromě zástupce pardubického závodiště podpis pod memorandum připojili také Jerzy Sawka z polské Vratislavi, István Pésci zastupující budapešťské závodiště a Marián Šurda z Bratislavy.