Nejvíce radosti zažívají v táboře Rockets. Ale nesmutní se ani u Čuníků. Horší už je to u obhájce prvenství, poněvadž suverén základní části z Cepů se musel spokojit „až“ s bronzem. Co by ovšem za něj dali hráči Devils…

Rakety si další šanci na zisk premiérového titulu vzít nenechaly. Šly po něm tak důrazně, že Čuníkům nedovolily ani jednou ve finálové sérii skórovat.
„V prvním zápase jsme byli lepším týmem, soupeře jsme do vážných šancí moc nepouštěli. Ve druhém na nás Čuníci vlétli hned ze začátku, tlak jsme přežili a úvodní gól se podařilo dát nám. Potom jsme vývoj zápasu kontrolovali. V obou utkáních jsme se mohli plně spolehnout na našeho brankáře. Konečně jsme se většina z nás na sklonku kariéry dočkali vítězství, teď chceme vyhrát ještě Old Boys Cup,“ staví další cíl před své spoluhráče Michal Kobera, kapitán vítězného týmu.

Čuníci si přes finálové prohry mohou po letošním play off spokojeně zachrochtat.
„Soupeř si přístupem k finále zlato zasloužil. My jsme se nemohli první zápas dostat do tempa. Protivník potrestal dvě naše chyby, a bylo po zápase. Ke druhému utkání jsme přistoupili zodpovědněji, bohužel se nám nepodařilo proměnit několik šancí. No a udeřilo na naší straně. Zápas si Rakety pohlídaly a potvrdily třetím gólem na konci druhé třetiny. Jinak jsme se ale se sezonou spokojeni. Po vystoupení v základní části je pro nás stříbro velkým úspěchem. Malá výhra pro nás je to, že jsme v semifinále přešli přes Cepy a neobdrželi od nich ani jeden gól,“ poznamenal za stříbrný celek Martin Kazimír.

Aby nedopadla sezona pro Cepy zklamáním, musely zabrat v utkáních o třetí příčku. Nakonec se jim dílo zdařilo.

„Po hladké výhře v prvním utkání, jsme pochopili, že o bronz se musí v tomto systému bojovat až do konce,“ zopakoval známou pravdu o přeloučské lize Libor Komůrka, matador Cepů.

Za to Devils vyfasovali nepopulární „brambory“. Na druhou stranu za nimi zaostaly renomovanější týmy 1. přeloučské ligy.
„Úvodní zápas jsme nestíhali, a úplně jsme odpadli. Druhý zápas si myslím, že jsme hráli dobře, a půl minuty před koncem za stavu 3:2 jsme vlastní chybou přišli o šanci na prodloužení,“ zalitoval Radek Kopecký, kapitán týmu, který vyšel ze souboje o třetí příčku naprázdno.

(fad, zz)