O mistrovský titul ve sportu se šišatým míčem se hraje nejdříve po čtyřech kvalifikačních turnajích mezi osmi českými týmy v Praze, v Přelouči a v Říčanech a na Moravě mezi šesti moravskými celky. Čtyři nejlepší celky z každé skupiny pak odehrají 5. července na hřišti Pragy Praha finálový turnaj, jehož vítěz se stane novým mistrem České republiky.

„Nehráli jsme mistrovství sedmiček šest let a letos jsme se na něj přihlásili. Mohu říci, že toho vůbec nelitujeme. Na prvním turnaji jsme skončili pátí a ve druhém rovněž na pátém místě. V přímém souboji o páté místo jsme vždy porazili Říčany. Je to pro nás důležité, neboť jinak by pro přeloučské ragbisty skončila sezona na konci května. Kdo má chuť, tak hraje sedmičky, což je pro mladé hráče docela vhodný sport," přiznal Martin Kohout, který se ujal role přeloučského kouče.

Pořadí po druhém kole v pražském Edenu: 1. Sparta Praha, 2. Praga Praha, 3. Slavia Praha A, 4. Tatra Smíchov, 5. RC Přelouč, 6. Mountfield Říčany 7. České Budějovice, 8. Slavia Praha B.

Finále: Sparta – Praga 24:14 (14:14). O 3. místo: Slavia Praha A – Smíchov 30:0. O 5. místo: Přelouč – Říčany 24:21. O 7. místo: Slavia Praha B – České Budějovice 19:7.

Ve skupině: Přelouč – Slavia B 26:5, – Sparta 7:27, – Slavia A 7:22.

(ska)