Francouzský den se koná tuto sobotu od 13 hodin. Poběží se při něm celkem devět překážkových dostihů. Dostihové odpoledne nabídne navštěvníkům rovněž doprovodný program.

Už tradičně bude zaměřen na zemi, která je partnerem dostihového dopoledne. Tentokrát tedy na domovinu galského kohouta. Prezentace Francie bude probíhat ve stanu společnosti Europe Direct.

Bude možné se v něm dozvědět nejen informace o této zemi, ale také si vyzkoušet své vědomosti v soutěžích pro děti i dospělé. Hned vedle se bude prezentovat Alliance Française. Rovněž z tohoto stanu bude možné odnést si poznatky a materiály nejen o této společnosti, ale také o celé Francii.

Podruhé v letošním roce bude na pardubickém Dostihovém závodišti zastoupeno Nakladatelství Olympia. V areálu bude mít prodejní stánek. Bude možné si v něm zakoupit například detektivky z dostihového prostředí od Dicka Francise i od dalších autorů.

Přímo na dráze se při Francouzském dnu nebude konat pouze devět překážkových dostihů. Už tradičně je do programu zařazen rovněž vložený dostih poníků.

A jeden vylosovaný návštěvník podobně jako při předchozích dostihových dnech v Pardubicích získá víkendové zapůjčení luxusního vozu. Tato divácká soutěž se koná ve spolupráci se společností Ford Auto In. Kupon a další informace budou v dostihovém programu.