První derby Pardubice vs. Hradec Králové po pětadvaceti letech. Jaký to byl zápas?
Pro nás skvělý. Už jen jak jsme do něj vstoupili. Myslím si, že nám takto podařený začátek může dodat sebevědomí do dalších utkání. Respektive narovnat nám sebedůvěru po špatném vystoupení v odvětě s Nižnym Novgorodem. Tak doufám, že jsme se dostali zpět nahoru a povezeme se na vítězné vlně.

Bylo pro váš tým lepší, že jste mohli na propadák ve třetím předkole Ligy mistrů zapomenout už po dvou dnech?
Každopádně bylo lepší, že jsme to mohli hned otočit na něco příjemnějšího (úsměv). Jinak by se v tom člověk hrabal. Snad se nám podařilo ten výpadek na evropské scéně odpracovat.

Jak jste jako Pardubák vůbec vnímal derby dvou rivalů?
Takové to napětí mezi Pardubicemi a Hradcem nevnímám. Derby beru jako každý jiný zápas. Možná i proto, že jsem v Hradci hrával první ligu. Jsou však jistě pardubičtí fanoušci, kteří přivítali postup Královských sokolů do Kooperativa NBL a tudíž i souboje na palubovce.

Asi ano, nicméně v hale Dašická to bitvu Pardubic s Hradcem moc nepřipomínalo. Zaznamenal jste to?
Hm, to je pravda. Atmosféra nebyla výjimečná, jako třeba při zápasech play off. Přesto přišlo poté naší blamáži s Novgorodem dost diváků a fandili nám. Jsme jim za to velice vděčni. Podrželi nás a také díky nim to byl super zápas.

Už jste to naznačil. Měli jste impozantní nástup. Vstřelených 41 bodů za jednu čtvrtinu se jen tak nevidí.
Mohly za to dva faktory. Za prvé my jsme byli lační po úspěchu, po hře a naopak soupeř mně připadal hodně zaskočený. Dali jsme spoustu jednoduchých košů a vlastně od toho povedeného začátku se odvíjel celý zápas.

Další dvě čtvrtiny jste prohráli. Vy jste snad nechtěli Hradci nasázet 150 bodů?
(usměje se) Vypracovali jsme si výrazný náskok, což byla příležitost pro méně vytěžované hráče. Hodně jsme rotovali sestavou. Navíc už se mohlo hrát v klidu bez jakéhokoliv napětí.

Možná až moc ve velkém klidu. Inkasovali jste patnáct trojek od Hradce. Tedy ještě o dvě víc než od Novogorodu.
Hodně jich bylo v poslední čtvrtině, kdy už jsme nebyli tolik pečliví v obraně. A také soupeř už neměl co ztratit.

Evropské soutěže hrajete pro to, abyste získali ostruhy. Podařilo se vám nějaké zkušenosti z dvojzápasu s Novgorodem využít v derby?
Určitě. Konkrétně jsme chtěli uplatnit tvrdost ruského týmu. A myslím, že se nám to povedlo. Také jsme měli v plánu hned od začátku zápasu ukázat, kdo bude na hřišti dominovat. Stejně jako nám to názorně ukázal Novgorod.