„Podzim jsme sice zakončili výhrou v derby v Hradci Králové, ale úplně pozitivní hodnocení to nebude,“ potvrzuje.

Rezervy z léta

Kořeny některých výsledkových nezdarů se podle kouče Mašíka nacházejí v předsezonním období. „Začalo to ne úplně dobrou letní přípravou, kdy její hlavní část absolvovalo jenom asi dvanáct hráčů, což je málo. To se projevilo i na výkonech. Ostatní chodili nepravidelně, což se musí v zimě změnit, pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky. A na ty pomýšlíme,“ netají se pardubický lodivod.

Autoskláře provázely po celou dobu značné herní i výsledkové výkyvy. Svého jarního finálového soupeře Kert Park Praha dvakrát porazili, stejně jako v prestižních soubojích uspěli s Hradcem Králové, zdolali silnou Plzeň, ale také dvakrát nestačili na pražské Kovo a ze zápasů s Karvinou a Sudoměřicemi si odnesli debakly. „Za mě nám chybí minimálně čtyři body. Vždy si totiž dáváme cíl mít v průměru dva body na zápas,“ uvedl Mašík.

Hráčský kolotoč

Je třeba připomenout, že ne zcela uspokojivá bilance má také svoje objektivní příčiny. „Marodka byla opravdu obrovská a hlavně nás provázela po celý podzim. V šestnácti zápasech jsme protočili sedm brankářů a třicet hráčů, což je obrovské číslo. Šanci dostalo hodně mladých hráčů a určitě prokázali svoje kvality. To je dobrý příslib do budoucna. Prakticky dva zápasy po sobě však nebyla stejná sestava, některé duely jsme odehráli na méně než tři pětky, což považuji za nedůstojné extralize. Ale kryla se nám utkání s dorostem i juniorkou a potom už nebylo kam sáhnout,“ vysvětluje Jiří Mašík.

Pro svoje svěřence má i z výše uvedených důvodů slova chvály a za jejich podzimní vystoupení je nakonec ocenil. „Musím klukům poděkovat, protože nepropadali skepsi, i když to párkrát bylo náročné. Prokázali jsme kvalitu a bojovného ducha týmu. V zimní přestávce budeme chtít stabilizovat kádr mužstva pro jarní pokračování extraligy a samozřejmě se na něj dobře připravit fyzicky. Naším cílem bude bojovat o první čtyřku po základní části a pak se v play off probojovat co nejvýše,“ chce kouč Mašík znovu atakovat přední extraligové pozice.

(rh)