Národní hřebčín si připsal na své konto velký úspěch. Jiří Nesvačil mladší se stal prvním vítězem mezinárodního poháru Golden Wheel Cup. Součástí tohoto poháru jsou čtyři velké mezinárodní závody spřežení a to CAI-A Kladruby, maďarský Vesces, rakouský Altenfelden a polská Warka.
Již zahájení letošní sezóny bylo pro Jiřího Nesvačila mladšího velmi úspěšné, když v prvním závodu série v Kladrubech ve velké mezinárodní konkurenci zvítězil. Velmi úspěšný byl i na těžkých závodech ve Vescesi, kde si mezi šestatřiceti závodníky vybojoval druhé místo. Po těchto závodech se dostal na vedoucí místo průběžného pořadí.

Na třetí závody do rakouského Altenfeldenu Nesvačil nemohl odcestovat, protože ve stejný termín pořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem Velké jezdecké dny. Na nich se Nesvačil představil ve velkém počtu ukázek. Přesto jeho pozice zůstala i po závodech v Altenfeldenu neohrožena a udržel si průběžnou první pozici.

Jako velký favorit nastupoval i do finálové soutěže, která se jela ve Warce nedaleko Varšavy. Třídenní soutěž přinesla další kvalitní umístění. První den Jiří Nesvačil mladší obdžel na drezurním obdélníku pouze 47,58 trestných bodu, což mu zajistilo třetí místo.

Následující den zvítězil ve velmi těžkém maratonu, který byl srovnatelný s loňským závodem, kdy se ve Warce uskutečnilo mistrovství světa v soutěžích dvojspřeží. Nedělní parkur zajel Nesvačil bez trestných bodů na překážkách. Penalizován byl pouze za čas jízdy, ale i tak obsadil druhé místo.
Zároveň obsadil druhou příčku i v celkovém hodnocení třídenní soutěže. To mu však bohatě stačilo k tomu, aby si udržel vítěznou pozici v celém Poháru. První místo tedy patřilo Jiřímu Nesvačilovi mladšímu, druhé obsadil polský závodník Sebastian Bogacz a třetí skončil Waldmar Kaczmarek.

Počátkem srpna se Jiří Nesvačil mladší chystá na další velké závody, a to na Dunajsko-alpský pohár do švýcarského Niederwilu nedaleko Curychu. Tady bude navazovat na český historický úspěch. V roce 2005 zvítězil v tomto poháru ve francouzském Saumuru český jezdec Marek Jirgala. Zároveň zde prvenství získalo i české družstvo, jehož členy byli vedle Jiřího Nesvačila juniora i Marek Jirgala a Alexander Soukup.

(Tomáš Rais)