V nejprestižnější kategorii zvítězil Rus Konstantin Černišov, jenž jako jediný získal v devítikolovém systému osm bodů. Na druhé příčce se umístil David Navara, který se jako nejlepší Čech stal zároveň mistrem republiky. Hned za ním skončili Vlastimil Babula a Viktor Láznička. Ještě před závěrečným kolem byl Navara za Babulou, ale v poslední hře Navara vyhrál a v konečném pořadí se dostal na druhé místo.

Synthesia Open (Otevřené mistrovství ČR v rapid šachu) – konečné pořadí: 1. Černišov (Rusko) 8 bodů, 2. Navara, 3. Babula, 4. Láznička, 5. Schlosser (Německo), 6. Zachartsov (Rusko) vš. 7 b., 7. Arutinian (Gruzie), 8. Movsesjan (Slovensko) vš. 6,5 b.
Eurokomplex autoskla Open (ME amatérů s ELO FIDE < 2200 v rapid šachu): 1. Gurbanzade (Ázerbájdžán) 7,5 b., 2. Klochan (Lotyšsko), 3. Rumjantsev (Estonsko) 7 b.
Dopravní stavby Brno Open (ME amatérů s ELO FIDE < 2000 v rapid šachu): 1. Linker (Ukrajina) 7,5 b., 2. Marutkins (Lotyšsko), 3. Horáček (ČR) oba 7 b.
TEV Open (ME amatérů s ELO FIDE < 1800 v rapid šachu): 1. Šadrin (Rusko) 8 b., 2. Kowalczyk (Polsko) 7,5 b., 3. Bonacic (Německo) 7 b.
O víkendu pokračuje dalšími partiemi hlavní velmistrovský turnaj. Kromě toho se v ČEZ Areně uskuteční další turnaje v šachu, zatre, magicu a jiných hrách. (tra)