Čekalo se spíše, že Marek Stromský bude tradičně na startu s Nikasem, ale nestalo se. Trenér Čestmír Olehla, který tohoto koně připravuje, nenašel se Stromským společnou řeč. „Tak už to ve sportu někdy chodí. Špatně jsme se pochopili před třetí kvalifikací. Trenér se nechal slyšet, že chce zkusit jiného žokeje,“ poznamenal Marek Stromský.

Mimochodem Nikasovo jméno zatím v přihláškách na slavný dostih nefiguruje. Nicméně bez angažmá dlouho nezůstal. Oslovil ho Stanislav Popelka, trenér, který Nikase trénoval v minulosti. Stromský v sobotu s Universe of Gracie vyhrál. „Výborný kůň, dobře skáče. Měl bych s ním jet i Velkou,“ hlásil v neděli večer. 

Situace se ale změnila. Štěpánkovického žokeje oslovila Martina Růžičková. Poté, co dal Faltejsek přednost údajně francouzské stáji, byl pro ní Stromský jedničkou. „Nabídku jsem přijal, Charme Look je dobrý kůň,“ konstatoval rodák ze Štěpánkovic a dodal: „V první kvalifikaci měl pád, třetí vyhrál. Závodiště dobře zná, Velkou už vyhrál. Pokud bude zdravý, máme šanci na dobrý výsledek.“

Marek Stromský se tak řadí k velkým favoritům. Bude pod tlakem. „Tlak neřeším. Potom, co všechno jsem v dostizích prožil, mě nic nepřekvapí,“ usmál se.