Jako nůž máslem? Tak to přidejte! V jejím případě se dá klidně mluvit jako o mačetě, která tím máslem projížděla. A s trochou nadsázky ťala jednu hlavu za druhou. Suverénní vítězkou dívčího singlu na Pardubické juniorce se stala BARBORA KREJČÍKOVÁ. Ve finále si pohrála s Dominikou Paterovou.

Barboro, vyhrát Juniorku beze ztráty setu se dá považovat za husarský kousek. Jakými zbraněmi jste přehrávala sokyně?
Vyzdvihla bych svojí pestrou hru. Holky pak nevěděly, co mohou v danou chvíli ode mne čekat. Hodně jsem si pomáhala také servisem.Občas jsem vytáhla ze svého rejstříku  nějaký ten kraťas (šibalský úsměv). Na turnaji jsem byla ve formě a myslím si, že jsem si vítězství zasloužila.

V osmifinále jste si vymetla z cesty spolufavoritku Martincovou. Ta již hraje pravidelně turnaje dospělých a jelikož jí chyběly juniorské body, byla nenasazená. Takhle brzo se předčasně finále na Juniorce nekonalo…
Popravdě řečeno Terku jsem chtěla dostat v prvním či ve druhém kole nebo pak až ve finále. Takže se mi to splnilo. V opačném případě by totiž mohla sehrát roli únava.  Na soupeřce bylo vidět, že byla nervozní. Ze začátku dělala hodně chyb. Já jsem to ustála. Přestala jsem mít obavy. Říkala jsem si, že při nejhorším prohraji  a vrátím se za rok.

Měla jste již po tomto zápase jasno, v tom duchu, že už nemůžete s nikým prohrát?
Podle papírových  předpokladů bych už měla Juniorku vyhrát. Se všemi hráčkami co zbyly v pavouku, jsem měla dobrou bilanci. Jenže je velmi zrádné zabývat se podobnými myšlenkami. Nechtěla jsem nic podcenit, tak jsem je rychle vyháněla z hlavy. Navíc  loni jsem prohrála v semifinále, když jsem měla k dobru set a vedení 5:1.

V semifinále jste si dovolila frajeřinu, když vaše soupeřka uhrála jediný gam. To vám takhle vylétlo sebevědomí?
Ne, ne. Nikča je nevyzpytatelná soupeřka. V utkání s ní se může cokoliv zvrtnout a rychle otočit. Proto jsem se snažila pořád koncentrovaně. Nic jí nedat zadarmo.

Ve finále vám to ve hře místy drhlo. Byla jste nervózní?
Ani ne. I když je pravda, že několik balonů jsem vydřela. Možná až v závěru jsem se trochu bála o vítězství a proto ztratila svůj servis.

Kam  byste zařadila svůj triumf na Juniorce?

Upřímně řečeno, dříve jsem nesnila, že se na ní byť jen dostanu, natož abych ji vyhrála. Je to neskutečné. Super.

Podobně jako vy válela před lety Petra Kvitová…
Petra je mým vzorem, ale uvidíme, co přinese budoucnost. Mám co zlepšovat. Hlavně aby vydrželo zdraví.