Poběžovická kotlina, v motokrosovém sportu známý pojem z dávné minulosti i přítomnosti. Ve dnech 6. a 7. června zde návštěvníci prožijí pravý motokrosový svátek. Uskuteční se tady pátý závod seriálu letošního mistrovství světa třídy MX3 a mistovství Evropy třídy EMX2.

Do Poběžovické kotliny u Holic na Pardubicku se mistrovstství světa vrací po patnácti letech. Světový šampionát se zde jel už devětadvacetkrát.

V sobotu dopoledne jsou na pořadu volné a kvalifikační tréninky, odpoledne kvalifikační jízdy. Nedělní finálový program bude zahájen ve 12 hodin.

Přihlášku do tohoto podniku letos zaslalo sto dvacet jezdců z dvaadvaceti zemí, což je rekord. Zdá se, že zlatá léta závodů v Poběžovické kotlině nejsou zapomenuta.

V seriálu ME vede průběžnou kvalifikaci Christopphe Charlier (Francie), MS  má odjeto o závod více a nejlépe se daří Francouzi Jullienu Vanniovi. V Holicích uvidíme téměř kompletní domácí špičku v čele s úřadujícím mistrem republiky Martinem Žeravou (loni sedmý MX 3). S velkými ambicemi se do nově upraveného areálu chystají Jiří Čepelák, Petr Bartoš, František Smola, Michael Špaček, Petr Michalec, Petr Masařík či Jan Zaremba.

Na motokrosový podnik v Poběžovické kotlině se těší i Petr Kovář – poslední český jezdec, který zde stál na stupních vítězů (v roce 1987 v kubatuře do 125 ccm). Kovář je totiž manažerem Petra Bartoše.

Příznivci motokrosu se tedy mají o nastávajícím víkendu na co těšit. Pořadatelé všechny zájemce zvou do hlediště k prožití závodu, který tady nebyl patnáct let. Za sucha je zdejší trať jednou z nejrychlejších v Evropě a svými netradičními sjezdy a výjezdy je nesmírně atraktivní.

Organizátoři zajistili pro veřejnost bezplatnou autobusovou dopravu s místem nástupu u Kulturního domu v Holicích.