V jubilejním pětadvacátém roce existence Sportovního gymnázia v Pardubicích se v srpnu uskutečnily olympijské hry v Číně, kterých se zúčastnilo šest absolventů této školy, mezi nimi nechyběli veslař Jakub Hanák, plavec Jiří Jedlička, a dráhový cyklista Adam Ptáčník. Ti byli včera čestnými hosty „Vyhlášení nejlepších sportovců a studentů Sportovního gymnázia v Pardubicích,“ které trvale produkuje reprezentanty ČR. Od roku 1996 získali absolventi SG Pardubice na olympiádách tři zlaté medaile, jedenkrát stříbro a bronz.

Ocenění podle abecedy
David Beneš – atletika, MČR dorostu, trenér Jaroslav Jon.
Denisa Čvančarová – veslování, 8. místo na MSJ, čtyřnásobná mistryně ČR juniorek, trenér Martin Kubrycht.
Tereza Diepoldová – plavání, 14. místo na paralympiádě v Číně 400 m VZ, trenér Tomáš Neterda.
Andrea Doktorová – kanoistika, čtvrtá na MEJ v K4 – 500 m, trenéři Radek Němec a Tomáš Doktor.
Petr Handlovič – veslování, třinácté místo na MS „23“, trenér Libor Kubrycht.
David Horáček – badminton, junioři. MČR 1. místo družstvo muži + junioři, trenér Josef Horáček.
Martina Kubíková – kanoistika – juniorky, MEJ – 4. místo K4 – 500 m. Trenér Radek Němec.
Michaela Nosková – atletika – juniorka, skok o tyči. MČR – 1. místo 2x, trenér Miroslav Nosek.
Tomáš Novák – atletika – junior, MČR – 1. místo, trenér Jiří Čechák.
Michaela Marešová – MTBO (orientační závod na horských kolech – juniorka, MSJ 1. místo štafety, trenérka Helena Kramářová.
Markéta Ringelová – ženy, juniorky – fotbal, postup čs. reprezentace do baráže ME, mistryně ČR. Trenér Dušan Žovinec.
Tereza Sejpková – plavání, dorostenky, ženy. MČR 3x 1. místo, trenér Tomáš Neterda.
Pavla Šmídová – tenis, ženy – ve světovém žebříčku WTA – 572. místo (postup o 300 míst), trenér Jan Čapoun.
Zbyněk Štandera – squash, junioři, MSJ 33.–64. místo, trenér Vladimír Zamastil,
Štěpán Tumpach – cyklistika – junioři, MČR – 1. místo, krůček mu chyběl k účasti na olamypiádě v Číně, trenér Štěpán Tulach.
Radka Valíková – kanoistika, juniorka, MEJ 1. místo sjezd klas. – hlídky, trenér Radek Němec, v současné době na studijní stáži v USA.
Zuzana Vlčková – duatlon, juniorky, MEJ – 17. místo. – ind. závod, triatlon – dorostenky OH naděje – 4. místo v ind. závodu, trenér Jiří Seidl.

Kolektivní sporty
Basketbalisté BK Pardubice v kategorii U18 a U16 nezískali tentokrát titul mistra ČR, ale starší byli třetí. Navíc několik hráčů se dostali na soupisku A týmu. Mezi nejlepší byli zařazeni pouze členové reprezentačních výběrů: Pavel Harčár, Luboš Moravec, Jan Špaček. V kategorii do 18 let reprezentoval i Ondřej Peterka. Trenéři Jan Procházka a Oldřich Zdobinský. Z dívek byly oceněny – Kateřina Bartoňová a Renáta Březinová – reprezentantky ČR, bronz z MEJ, členky extraligového Hradce Králové. Trenéři: Jan Machytka, Miroslav Volejník, Romana Ptáčková.