Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců roku má v Pardubicích již třicetiletou tradici. Zdejší ČSTV v úzké spolupráce s městem Pardubice vždy dokázaly vzdát poctu sportovcům, kteří svými sportovními úspěchy doma i v zahraničí reprezentují město. Letošní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců se uskuteční již ve čtvrtek v Kulturním domu Hronovická, a to od 16.30 hodin. Vzhledem k tomu, že parkovací plochy jsou v bezprostřední blízkosti tohoto stánku kultury velmi omezené, doporučujeme všem s touto skutečností počítat tak, aby bylo možné do místa děje přijít v rozmezí od 16.00 do 16.20 hodin.

Ocenění sportovců je otevřeno i veřejnosti, ale musí mít příslušnou vstupenku, kterou lze získat jedině v redakci Pardubického deníku (poslední vstupenky je možné si vyzvednout ještě dnes do 15 hodin, info na tel. 724 792 227).

Nejúspěšnější sportovce vybrala odborná komise, vyhlášeni budou sportovci v několika kategoriích. Poháry a diplomy převezme celkem 29 sportovců a osm kolektivů bez určení pořadí. Pardubický deník však vyhlásil pro veřejnost svoji anketu. Hlasovalo se na webu Deníku, ale hlavně na hlasovacích lístcích, které několikrát vyšly v Pardubickém deníku.

Nejvýraznější podporu získala trojice sportovců René Blažejovský, Iveta Duchová a Veronika Krčálová. Kdo z nich dnes převezme pohár Pardubického deníku?

Mezi oceněnými budou i pardubičtí plochodrážníci a basketbalisté, z jednotlivců účastník olympády v Číně – plavec Jiří Jedlička, plochodrážník Lukáš Dryml, atletka Jana Kárníková, basketbalista Levell Sanders a další úspěšní sportovci…