Předsedu Pardubického krajského sdružení ČSTV ZDEŇKA ČIHÁKA jsme se krátce před touto událostí zeptali:

Vyhlášení nejlepších sportovců Pardubického kraje již má svoji tradici. Letos se uskuteční již pošesté:
První ročník byl vyhlášen v roce 2004 v ČEZ aréně v Pardubicích za účasti téměř čtyř tisíc diváků. Historicky prvním vítězem se stal Martin Doktor - čtyřnásobný mistr ČR, vítěz Světového poháru a 2., 3., 4. místo na MS.
Další ročník se uskutečnil opět v ČEZ Aréně, rovněž dvakrát ve Východočeském divadle a při pátém ročníku přivítal nejúspěšnější sportovce Dům hudby. Rozhodnutím pořadatelů Pardubického krajského sdružení ČSTV, Pardubického kraje a Deníků se uskuteční VI. ročník v nádherném prostředí Kulturního domu ve Skutči Sportovní město Skuteč si zaslouží přivítat Nejúspěšnější sportovce Pardubického kraje. V Pardubicích jsme anketu již vyhodnotili a výsledné pořadí sportovců bude v úterý vyhlášeno. Vstupenky možno objednat a vyzvednout na Městském úřadě ve Skutči. Telefon 469 326 487.

Existuje nějaká návaznost vyhlášení sportovců v okrese a teď v kraji?
Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí a v Poličce měla vysokou sportovně-kulturní a společenskou úroveň. Sportovcům tleskaly vyprodané sály a věřím, že ve Skutči tomu nebude jinak. Kritéria pro vyhodnocení v rámci kraje jsou velmi náročná. Rozhodují tituly mistrů ČR, přední umístění na MS, ME a Světových pohárech. Kritéria v rámci regionů jsou méně náročnější a věrně kopírují sportovní život v regionu. Mnozí medailisté regionu se však umístí i v rámci kraje.
Nejvíce vyhodnocených bude mít královna sportu atletika – celkem šest, kanoistika pět, motorismus, basketbal, futsal po čtyřech, biatlon a orientační běh po třech, radiový orientační běh po dvou, ostatní po jednom. Celkem 43 sportovců je zařazeno v sedmnácti sportovních odvětvích.

Jaký bude program a celý průběh večera ve Skutči?
Program večera zahájí moderátorská dvojice Radek Šilhan a Gabriela Partyšová. Postupně bude vyhodnoceno 35 jednotlivců a osm kolektivů, kteří získají za svá umístění na MS, ME a za přebornické tituly v ČR krásné poháry. V průběhu večera vystoupí Petr Bende, Kamélie, Gabriela a T-Bass taneční show. Po skončení akce se uskuteční setkání nejúspěšnějších sportovců s představiteli Pardubického kraje, Deníků, ČSTV a bývalými reprezentanty ČR a olympioniky Imrichem Bugárem a Vladimírem Martincem.

Sportovci Pardubického kraje 2008