Zatímco v loňském semifinále s Děčínem už počáteční zaváhání nenapravili, tak v nedávném čtvrtfinále s Ústím nad Labem zuby nehty postoupili. Teď ovšem spadli do řeky a unáší je silný proud.

Dvě utkání, které přinesly zasloužené výhry Opavě 79:69 a 74:60 a dvě hodnocení z domácí kabiny jako by se hrálo jedno… „Nepodařil se nám vstup do utkání. Nebyli jsme tak agresivní jako soupeř, udělali jsme mnoho chyb. Neproměňovali jsme šance, které jsme si vytvořili,“ konstatoval pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Jeho svěřenci stejně jako ve čtvrtfinále neunášejí tlak na úspěch v letošní sezoně. V Pardubicích se už minimálně pět let mluví o finále, což hráčům neuvěřitelně svazuje ruce. Stačí se podívat na bilanci trojkových pokusů. Z celkových 37 střel jich skončilo jen šest v koši! A moc lepší to nebylo ani při dvojkových pokusech. Beksa se zkrátka trápí, což plně vyhovuje zcela uvolněné Opavě.

Třetí zápas se hraje v neděli od 18 hodin ve Slezsku. „Na horké půdě nás nečeká nic lehkého. Nicméně nebudeme stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko,“ snaží se povzbudit tým jeho kapitán Radek Nečas.